Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!
ANALÝZA
AUDIO

Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!

Analýza potvrdila ako štátny úrad manipuluje dáta pri ich zbere. Zdrojový kód dotazníkov NKÚ priamo dokazuje, že výsledky auditu sú vopred napísané!

Svetová premiéra košického rožkomatu v supermarkete v Šaci

Patentom chránený prvý rožkomat je konečne v prevádzke. Inštalovali ho včera v supermarkete Fresh v Košiciach – Šaci. Záujem o novinku bol veľký. „Doteraz žiadne podobné zariadenie neexistovalo. Ľudia chytali pečivo rukami, čo bolo nehygienické a dokonca protizákonné,“ povedal pred časom Marek Vician, prokurista spoločnosti Patent Pending, s. r. o. z Košíc, ktorá zariadenie vyvinula

KOŠICE:DNES
FILIP GULDAN
2. 9. 2015
Video thumbnail
Prehrať video

Patentom chránený prvý rožkomat je konečne v prevádzke. Inštalovali ho včera v supermarkete Fresh v Košiciach – Šaci. Záujem o novinku bol veľký.

rozkomat_Saca

„Doteraz žiadne podobné zariadenie neexistovalo. Ľudia chytali pečivo rukami, čo bolo nehygienické a dokonca protizákonné,“ povedal pred časom Marek Vician, prokurista spoločnosti Patent Pending, s. r. o. z Košíc, ktorá zariadenie vyvinula a aj naň získala patent. Košičania majú svoj patent chránený v SR, ale aj v ČR, Rakúsku, Maďarsku, Rusku, Ukrajine, Nemecku, Poľsku, taktiež vo Svetovej organizácii duševného vlastníctva v Európskom patentovom úrade.

„Zariadenie sme vyvíjali štyri roky,“ dodal Vician.  Vychádzali sme z dikcie zákona, že predajca je povinný zabezpečiť predaj nebaleného pečiva prostredníctvom technických zariadení. „Žiadne technické zariadenie v obchodoch nie je, preto sme sa rozhodli vyrobiť ho sami,“ povedal.

Dávkovač pečiva funguje podobne ako napríklad automaty na nápoje. Zákazník si vyberie druh pečiva, počet, stlačí príslušné tlačidlo a do vrecúška mu prístroj vydá tovar a tiež čiarový kód pre pokladnicu. Prvý „rožkomat“ alebo „Zariadenie na dávkovanie nebalených pekárenských výrobkov“ bol úspešne vyrobený a včera nainštalovaný v prvej maloobchodnej predajni v Košiciach – Šaci, v supermarkete Fresh.

„Myslím, že bolo dobré, že sme nainštalovanie stroja naplánovali na sviatočný deň. Ľudia prichádzajú k novinke, zväčša ju už z médií poznajú a skúšajú si, ako sa ovláda. Prichádzajú aj rodiny, rodičia ukazujú svojim deťom, ako sa to ovláda. Pre nás, autorov vynálezu, to bolo veľmi milé,“ doplnil Vician.

Rožkomat vzbudil záujem nielen na Slovensku. „Jeden nemecký obchodný reťazec má záujem o takéto zariadenie vyrobené presne na mieru pre túto spoločnosť,“ pochválil sa mladý prokurista.

Foto 1: TASR

Foto 2: mv

Najnovšie články

Súvisiace články