Vitajte na webovej stránke magazínu Zdravé potraviny:dnes. Prečítajte si najrôznejšie zaujímavosti nielen zo sveta zdravých potravín, inšpirujte sa niektorými z receptov rodiny Kvietkových alebo sa zapojte do našej veľkej letákovej súťaže.

IMG_9344

Doprajte svojim deťom vyváženú stravu

Predškolský a školský vek je obdobie, keď si deti budujú svoje stravovacie návyky a tie im, s veľkou pravdepodobnosťou, ostanú na celý život. Ovplyvňuje ich domáce prostredie, v ktorom vyrastajú a neskôr aj materská a základná škola, do ktorej nastúpia.

26. august 2016 00:01
shutterstock_89663497

Zdravá desiata (nielen) pre vaše ratolesti

Zdravie by malo byť na prvom mieste. Pri deťoch platí toto pravidlo ešte viac. Okrem celkového zdravého životného štýlu a pohybu je najdôležitejšia práve strava. Nezabúdajte preto na desiate a okrem tých pre deti si pripravte aj jednu porciu pre seba.

25. august 2016 00:01
shutterstock_368125478

Osviežte sa ovocnou limonádou

V horúcich letných dňoch je najlepšie schovať sa pred slnkom v príjemnom tieni s pohárom chladeného nápoja. Osviežiť sa môžete napríklad chutnou limonádou. A nepotrebujete k tomu veľa. Ovocie, pitnú vodu a kreativitu, aby ste vedeli jednotlivé ingrediencie vhodne skombinovať. Poradíme vám, ako na to a tiež koľko piť, aby ste neboli dehydrovaný.

19. august 2016 00:01
DSC_0235

Kitchen story: Najchutnejší piknik plný lásky

Predstavte si kuchyňu plnú lásky. Predstavte si príbeh dvoch ľudí, ktorých spoločnou vášňou je varenie. A predstavte si, že vás pozvú k sebe, navaria vám, prestrú stôl pod holým nebom a nechajú ochutnať z každého taniera, hrnca, misky či pohára. Marika a Jiří vedia, že nielen láska, ale aj priateľstvo prechádza žalúdkom…

18. august 2016 00:01
shutterstock_155438015

Prichádza sezóna zbierania húb

Koniec augusta je obdobím, keď je ten správny čas vyjsť do lesa a spríjemniť si prechádzku hľadaním lesného bohatstva – hríbov. Z čerstvých húb si môžeme pripraviť chutnú omáčku, zamraziť ich, zavariť alebo usušiť. Viete ako na to?

16. august 2016 00:01
spalda-zdravie

Zdravie ukryté v špalde

O špalde už hádam počul každý. Ale čo to vlastne je? Ide o druh pšenice, ktorá sa síce pestovala už po stáročia, no špalda predstavuje jej výživnejšiu verziu. Špalda je ľahšie stráviteľná než všetky ostatné obilniny, a to v akejkoľvek podobe. Nikdy nebola umelo šľachtená, vďaka čomu si zachovala nielen chutnosť a cenné nutričné vlastnosti,…

15. august 2016 00:01

Máte námety?

Máte tipy, námety alebo pripomienky pre zdravé potraviny:dnes? Kontaktujte nás. Privítame každý podnet!

Napíšte nám

Máte tip na recept?

Máte tipy na zdravé recepty? Podeľte sa s nami! Najlepšie recepty nielen zverejníme, ale aj odmeníme sumou 10 eur.
Pravidlá súťaže nájdete tu.

Poslať recept

sutaz-popup