NDS upozorňuje na problémy na ceste v lokalite Zelený dvor
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce riešiť problémovú cestu v lokalite Zelený dvor v Košiciach. Na štvorpruhovú komunikáciu I/20, ktorá slúži ako diaľničný privádzač, mnohokrát vstupujú chodci, a to aj napriek osadenému oploteniu, čo má tragické následky. Upozornil na to generálny riaditeľ NDS Vladimír Jacko s tým, že pravidelne dochádza tiež k poškodzovaniu oplotenia vandalmi. „Začiatkom

FB/Národná diaľničná spoločnosť
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce riešiť problémovú cestu v lokalite Zelený dvor v Košiciach. Na štvorpruhovú komunikáciu I/20, ktorá slúži ako diaľničný privádzač, mnohokrát vstupujú chodci, a to aj napriek osadenému oploteniu, čo má tragické následky. Upozornil na to generálny riaditeľ NDS Vladimír Jacko s tým, že pravidelne dochádza tiež k poškodzovaniu oplotenia vandalmi.
„Začiatkom tohto roku sme zaznamenali na tejto ceste už prvý smrteľný úraz a o týždeň na to sa stala ďalšia kolízia, našťastie nie s tragickými následkami. Nastal čas, aby sme sa v tejto oblasti, kde roky dochádza k nepríjemným úrazom a nehodám, začali problémom vážne zaoberať. Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste a preto spoločne s ostatnými subjektmi začíname tento problém aktívne riešiť,“ zdôraznil Jacko.
Nedávno sa v tejto súvislosti konalo aj stretnutie NDS so všetkými zainteresovanými stranami, najmä zástupcami dotknutých samospráv a polície. NDS bude podľa riaditeľa v tomto smere potrebovať aj pomoc Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. „Verím, že aj vďaka nemu sa podarí túto tému ťahať správnym smerom. Utvoríme aj pracovnú skupinu, v rámci ktorej budeme taktiež aktívne hľadať riešenia,“ doplnil Jacko. Cieľom je zamedziť ďalším kolíziám a tragickým nehodám na tejto frekventovanej ceste.
Zdroj: (TASR, aan ima)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Cestujúcich na Spiši čakajú dočasné zmeny. ZSSK zabezpečí dopravu ostatnými spojmi

ZSSK vypraví unikátny autovlak. Historické klenoty rely 500km SLOVENSKÝCH poputujú naprieč Slovenskom

V Jablonove nad Turňou pokračujú práce na odstraňovaní havarovaného rušňa (FOTO)

Májové zmeny v regionálnej doprave na Horehroní a v okolí Košíc

ZSSK a Slovenský Červený kríž prinesú osvetu priamo do vlaku

Na sviatok 8. mája budú vlaky ZSSK premávať podľa pracovného dňa

Mimoriadne zmeny pri vlakoch na tratiach Trnava – Leopoldov, Košice – Hidasnémeti a Bratislava – Budapešť

Za nehodou pri Jablonove nad Turňou stálo pochybenie vodiča, podľa ministra mal zapnutý YouTube

Na Veľkú noc domov: Kúpte si lístok na vlak ZSSK včas

ZSSK posilňuje dopravu počas Veľkej noci

NDS varuje motoristov pred falošnou stránkou s diaľničnými známkami

Marcová zmena dopravy na linke Košice – Budapešť. Vlaky EC nahradia autobusy
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
