Košickí juniori s prvým víťazstvom vo finálovej sérii
Juniorský tím HC Košice v sobotu 23. apríla zvíťazil v prvom zápase finálovej série extraligy proti HK ŠKP Poprad. Rivalov z východu privítali na domácom ľade v Steel aréne, kde diváci videli zaujímavý zápas plný gólov. O víťazstve Oceliarov rozhodol 10 minút pred koncom zápasu Andrej Kiss. Zápas spestrilo množstvo presiloviek, z ktorých až trikrát udreli Košičania. Diváci boli svedkami deviatich

hckosice.sk
Juniorský tím HC Košice v sobotu 23. apríla zvíťazil v prvom zápase finálovej série extraligy proti HK ŠKP Poprad. Rivalov z východu privítali na domácom ľade v Steel aréne, kde diváci videli zaujímavý zápas plný gólov. O víťazstve Oceliarov rozhodol 10 minút pred koncom zápasu Andrej Kiss.
Zápas spestrilo množstvo presiloviek, z ktorých až trikrát udreli Košičania. Diváci boli svedkami deviatich gólov, pričom hráčom zápasu sa stal dvojgólový strelec Andrej Kiss. Práve jeho gólom sa mladí oceliari dostali prvýkrát v zápase do vedenia v 51. minúte a najtesnejší rozdiel si udržali až do záverečnej sirény. Finálová séria bude pokračovať už zajtra 24. apríla v košickej Steel aréne.
>>> Viac foto nájdete v GALÉRII. <<<





„Zápas bol veľmi náročný. Poprad je určite kvalitný súper. Skončili druhý v tabuľke neprehrali celé playoff. Boli nabudení, no tímovou robotou sme to uhrali až do konca a myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo. Stále sme verili, že môžeme vyhrať, neuspokojili sme sa s jednogólovým vedením, išli sme si za tým ako tím, blokovali sme streli, chlapci mi pomohli a to dnes rozhodlo,“ uviedol pre klub Patrik Jurčák, brankár HC Košice.
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)



