Útočník Michal Chovan ostáva „oceliarom“
Slovenský hokejový útočník Michal Chovan bude aj v sezóne 2020/2021 pôsobiť v HC Košice. „Mišo je jedna z najväčších osobností najvyššej slovenskej súťaže a veľmi kvalitný hokejista. Podpísať ho bol kľúč k osloveniu ďalších hráčov,“ uviedol športový riaditeľ košického klubu Jan Šťastný. [article slug=“oceliari-avizuju-kostru-kadra-na-platy-hracov-pojde-menej“][/article] Neotočil sa chrbtom Chovan prišiel do Košíc pred sezónou 2019/2020 z HKM
Slovenský hokejový útočník Michal Chovan bude aj v sezóne 2020/2021 pôsobiť v HC Košice.
„Mišo je jedna z najväčších osobností najvyššej slovenskej súťaže a veľmi kvalitný hokejista. Podpísať ho bol kľúč k osloveniu ďalších hráčov,“ uviedol športový riaditeľ košického klubu Jan Šťastný.
[article slug=“oceliari-avizuju-kostru-kadra-na-platy-hracov-pojde-menej“][/article]
Neotočil sa chrbtom
Chovan prišiel do Košíc pred sezónou 2019/2020 z HKM Zvolen. V drese „oceliarov“ odohral v predčasne ukončenom ročníku 44 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 15 gólov, 33 asistencií a 7 plusových bodov v hodnotení +/-.
„Prvý, koho sme oslovili a snažili sa získať, bol Mišo. V priebehu neľahkej situácie ukázal presne to, čo sme všetci vedeli, keď sme ho minulý rok angažovali do našej organizácie. Myslím tým nielen jeho skvelé výkony na ľade, ale hlavne charakter. Osobne si cením, že sa rozhodol Košiciam v tejto situácii podať pomocnú ruku a neotočil sa nám chrbtom aj napriek tomu, že mu konkurenčné kluby s majstrovskými ambíciami ponúkli niekoľkonásobne výhodnejší kontrakt a podmienky v porovnaní s HC Košice,“ prezradil Šťastný.
[ad][/ad]
Sezóna v oranžovo-čiernom drese
„Už sa teším na novú sezónu v oranžovo-čiernom drese HC Košice. Verím, že aj v tejto ťažkej situácii sa spoločne spojíme a opäť budeme mať radosť z hokeja,“ poznamenal Chovan pre hckosice.sk.
Košický klub sa vplyvom pandémie dostal do výrazných finančných problémov a reálne hrozila jeho neúčasť v najvyššej slovenskej súťaži. Generálny partner „oceliarov“ napokon pomohol dostať klub z najhoršieho.
Jan Šťastný nedávno avizoval, že už je zložená kostra A-mužstva a mená hráčov prezradí v najbližších dňoch. Chovan je prvý z nich.
[ad2][/ad2]
(TASR)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Súboj titanov! HC Košice vyzve Slovan Bratislava vo vypredanej Steel Aréne

Strata vedenia mrzí o trochu menej. Slováci zdolali USA po predĺžení

Skvelé správy pred MS v hokeji! Šatan potvrdil, ktoré mená z NHL posilnia káder

Fanúšikovia hokeja, tešte sa. Juraj Slafkovský možno opäť zahviezdi na MS v hokeji

Zo Spišskej odchádzajú so sklonenými hlavami. Košičanom ušlo finále len o vlások

Boj o finále bude napínavý. Košičania sa so Spišiakmi stretnú v siedmom zápase (FOTO)

Hráči z KHL nebudú súčasťou slovenského tímu počas tohtoročných MS v hokeji

Úradujúci majster zrovnal krok. Za vyrovnaného stavu sa séria vracia na Spiš (FOTO)

Oceliari získali prvý semifinálový bod. Sériu môžu vyrovnať už dnes (FOTO)

Oceliari nevkročili do play-off správnou nohou. Prvý bod v sérii nezískali (FOTO)

Takmer čisto východniarska záležitosť. Oceliari spoznali meno svojho súpera v semifinále

Oceliari predĺženie série nepripustili a mieria do semifinále
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
