Petra Vlhová skončila desiata v super-G, opäť zvíťazila Gutová-Behramiová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom super-G Svetového pohára desiate miesto. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene zaostala za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou o 1,27 sekundy. Druhá skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová s odstupom 68 stotín a tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,93 s). Vo štvrtok ani v piatok sa nemohli konať tréningy zjazdu, takže namiesto neho
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom super-G Svetového pohára desiate miesto. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene zaostala za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou o 1,27 sekundy. Druhá skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová s odstupom 68 stotín a tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,93 s).
Vo štvrtok ani v piatok sa nemohli konať tréningy zjazdu, takže namiesto neho sa súťažilo v náhradnom super-G za švajčiarsky St. Moritz. Vlhová sa na trať vydala so štartovým číslom 14. V úvode sa snažila čo najdlhšie držať v zjazdovom postoji, terénna nerovnosť jej rozhodila lyže, kritický okamih však zvládla, ako aj vzápätí skok s následnou zmenou smeru. Postrážila si tiež nájazd do záverečnej pasáže a v cieli sa zaradila na priebežnú šiestu pozíciu s mankom 1,27 s na líderku. V zostávajúcom priebehu pretekov klesla na záver elitnej desiatky, na tretiu priečku Gagnonovej jej chýbalo 34 stotín. Medzi piatym miestom Rakúšanky Christine Scheyerovej a desiatym, na ktorom Vlhová skončila spoločne s Francúzkou Tiffany Gauthierovou, bol iba 11-stotinový rozdiel. Gagnonová poradím na pódiu zamiešala prekvapujúco s vyšším štartovým číslom 29.
[ad][/ad]
Prvé relevantné medzičasy stanovila Lieová s dvojkou, ktorá vydržala na čele, až kým sa ako deviata nespustila jedna z najväčších favoritiek Gutová-Behramiová. Víťazka predchádzajúcich dvoch superobrovských slalomov a líderka hodnotenia disciplíny si držala čistú stopu po celej dĺžke trate a vygradovanou jazdou triumfovala s výrazným náskokom. Počas januára zvíťazila už v treťom super-G za sebou, vo veku 29 rokov slávila 29. triumf na podujatiach SP v kariére, z toho 15 dosiahla v tejto disciplíne. „Bolo ťažké odhadnúť, ako bude vyzerať sneh. Nešlo sa jednoducho a nemala som ani najlepší pocit, len som chcela pustiť lyže a vyšlo to. V športe sa situácia môže zmeniť veľmi rýchlo. Len pred niekoľkými mesiacmi ľudia rozoberali, či ešte môžem zvíťaziť v nejakých pretekoch, teraz hovoria o boji o veľký glóbus. Dúfam, že budem pokračovať v takýchto výsledkoch,“ povedala Gutová-Behramiová podľa portálu laola1.at.
Ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová neštartovala a v celkovom poradí prestížneho seriálu klesla na tretiu priečku. Dostala sa pred ňu jej krajanka Gutová-Behramiová, ktorá za vedúcou Vlhovou (909 b.) zaostáva o 62 bodov. V nedeľu je v rovnakom dejisku na programe riadne plánovaný super-G.
(TASR)
[ad2][/ad2]
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Na čo by ste mali myslieť pri športovaní v chladnejších podmienkach

Košičan Juraj Slafkovský sa stal najlepším hokejistom roka

Slovensko bude mať na OH v Tokiu zastúpenie aj v bazéne

Petra Vlhová skončila dvanásta v obrovskom slalome v Kronplatzi

Petra Vlhová nedokončila nedeľňajšie preteky v super-G

Petra Vlhová skončila na sobotňajšom zjazde siedma, zvíťazila Goggiová

Petra Vlhová skončila štvrtá v zjazde v Crans Montane

Olympijský víťaz Ondrej Nepela sa narodil pred 70 rokmi

Beh na lyžiach: V nominácii na juniorské MS je osem slovenských bežcov

Viktória Kužmová už v Melbourne konečne trénuje

Petra Vlhová skončila desiata v obrovskom slalome

Petra Vlhová skončila štvrtá v obrovskom slalom
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
