--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Aký bude program Košických Rozprávkových Vianoc?

Do Košíc sa po nútenej dvojročnej pauze vracajú Rozprávkové Vianoce. Hlavnú ulicu opäť pohltí čaro Vianoc, rozsvietia svetielka, rozvonia sladký punč a vytvorí atmosféru, na ktorú len tak nezabudnete.

Aký bude program Košických Rozprávkových Vianoc?

Ilustračné/unsplash.com/Matt Seymour

Sandra Košútová
30. 11. 2022
0

Mesto Košice si pre svojich obyvateľov, samozrejme víta všetkých návštevníkov, pripravilo naozaj bohatý program. Už po 8-krát sa 4. decembra o 17-tej hodine stretnú Mikuláši na Hlavnej ulici, aby si odbehli charitatívny beh. Podujatie je pripravené športovými nadšencami z Active Life, ktorí chcú svojim behom nielen rozhýbať Košičanov, ale hlavne pomôcť tým, čo to najviac potrebujú.

Veľkolepé otvorenie Rozprávkových Vianoc sa uskutoční 5. decembra na Hlavnej ulici pri Immaculate. Môžete sa tešiť na naozaj pestrý program, počas ktorého sa slávnostne rozsvieti vianočný stromček a s ním aj Dóm sv. Alžbety, celá Hlavná ulica a s ňou aj Biela, Uršulinská, Františkánska a Univerzitná ulica. Okrem iného je pripravené aj prekvapenie v krajine Rozprávkovo v Mestskom parku. Otváracia show je bude sprevádzaná aj podávaním Primátorského punču a prevádzkou vianočných trhov.

O zábavu a naozaj rozprávkový pocit sa postarajú divadelníci z divadla Haliganda. Takmer každý deň budete mať v okolí Hlavnej ulice možnosť stretnúť inú rozprávkovú bytosť.

Vianočné trhy budú v prevádzke denne od 9:00. Určite príďte ochutnať lahodné vianočné špeciality, sladkú medovinu a punč, prezrite si výrobky od remeselníkov a jedinečné vianočné darčekové predmety. Kto vie, možno práve tu nájdete ten pravý vianočný darček pre vašich milovaných.

Okrem iného sa môžete tešiť na rôzne koncerty a hudobné predstavenia od umelcov ako Robo Pappa, PETER BIČ PROJECT alebo Klasik Band zo ZUŠ na Jantárovej ulici… Zábava bude v plnom prúde. Nezabudnite sledovať program, aby ste o nič neprišli. Netreba ani podceniť decembrové počasie. Zimné teploty nám postupne klesajú a je dôležité sa chrániť. Nezabudnite sa preto teplo obliecť a dať si aj niečo teplé pod zub.

Aj tento rok sa Košičania vybláznia na klzisku. Mesto Košice pozýva všetkých návštevníkov do Mestského parku, kde aj tento rok otvorí ľadovú plochu na korčuľovanie. Tak príďte ukázať, ako to viete na ľade. A ak ste fanúšikom výhľadov na mesto, alebo výšok, nesmiete si nechať ujsť Košické kolo. Máte šancu prezrieť si Košice z výšky až 33 metrov!

(SK)

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články