Bude bezplatná linka na sídlisku Nad jazerom premávať aj naďalej?
Na Slaneckej ceste aj naďalej pokračujú práce. Včera (3. 11.) sa konal ôsmy kontrolný deň k modernizácii a rozširovaniu Slaneckej cesty za účasti stavebného dozoru, zástupcov zhotoviteľa, mesta Košice, mestskej časti Nad jazerom, Okresného úradu Košice, Dopravného podniku mesta Košice a Krajského dopravného inšpektorátu.

ilustračné/META, Košice – Mesto Košice
„Zástupcovia spoločnosti Doprastav ako zhotoviteľ tejto zákazky informovali o uskutočnených prácach za uplynulý mesiac aj o pláne ďalších prác. Tie pokračujú v súlade s harmonogramom. Pri niektorých stavebných objektoch však došlo k miernemu zdržaniu, ktoré zhotoviteľ prisľúbil dobehnúť,“ uviedlo mesto Košice na svojej webovej stránke.
Podľa informácií, ktoré zverejnil hovorca mesta Košice Dušan Tokarčík, práce na úprave podložia pokračujú a postupne sa začne so zakladaním nového mostného objektu. Ten by mal byť podľa dostupných informácií hotový začiatkom budúceho roka. „Pokračuje aj úprava a výmena podložia pod budúcou komunikáciou, pokládka sanačnej vrstvy či montáž uličných vpustí,“ doplnil Tokarčík.
Mesto Košice každý pondelok zverejňuje harmonogram prác na aktuálny týždeň, ktorí môžu obyvatelia nájsť buď na webovej stránke www.slanecka.kosice.sk alebo na facebookovej stránke mesta Košice. Na ôsmy kontrolný deň Krajský dopravný inšpektorát navrhol, aby bolo aktualizované a doplnené dočasné dopravné značenie. Zároveň navrhol aj odstránenie už neplatných žltých čiar, ktoré sa na vozovke nachádzajú.
Bezplatná linka bude premávať aj naďalej
V priebehu mesiaca október si Dopravný podnik mesta Košice urobil prieskum, na základe ktorého zistil, že novozriadená bezplatná autobusová linka č.37 je ľuďmi využívaná. Táto linka spája sídlisko Nad jazerom s obchodným centrom na ulici Napájadlá od polovice augusta. Keďže je podľa zástupcov DPMK využívaná, bude premávať aj naďalej, avšak v priebehu novembra dôjde k zmenám. V pláne je optimalizácia jej cestovného poriadku.
Rekonštrukcia Slaneckej cesty, ktorej celková suma predstavuje 13,47 milióna eur, by mala byť dokončená na konci leta roku 2023, pričom prvá polovica cesty by mala byť hotová v jednom jazdnom profile do konca tohto roka.
Zdroj: (mesto Košice, ZL)



Aký je váš názor?
Súvisiace články

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)

Český exprezident M. Zeman navštívil Košice, sprevádzal ho R. Schuster (FOTO)
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
