Košičania si môžu opäť adoptovať chodník
Mesto Košice sa znova pripravuje na štart projektu „Adoptuj si chodník a zarábaj,“ ktorý umožňuje obyvateľom mesta zapojiť sa do zimnej údržby a za svoje úsilie zarábať. Registrovať sa doň môžete už od pondelka (30. 10.).

ilustračné/kosice.sk
Cieľom projektu je povzbudiť dobrovoľníkov k ručnému odpratávaniu snehu a ľadu z chodníkov, čím sa zabezpečia bezpečné a schodné chodníky pre peších obyvateľov mesta počas zimného obdobia.
Projekt „Adoptuj si chodník a zarábaj“ ponúka možnosť adopcie 870 chodníkov v rôznych mestských častiach Košíc, čo aktuálne predstavuje o 6 percent viac chodníkov oproti minulému roku. Záujemcovia o adopciu chodníkov si môžu vybrať úseky, ktoré sú blízko ich miesta trvalého alebo prechodného pobytu, aby sa obyvatelia mohli do čistenia pustiť čo najrýchlejšie. Priemerná veľkosť adoptovaných chodníkov sa pohybuje okolo 47 – 53 m² a majú dĺžku 30 – 35 metrov.
Nie všetko náradie dostanú od mesta
Mesto Košice poskytne dobrovoľníkom dve 25-kilogramové vrecká s posypovým materiálom a základným technickým vybavením, ako je metla a lopata. Ďalšie náradie si musia zaobstarať sami.
Celková odmena by sa mala pohybovať medzi 250 – 300 eur a bude vyplatená v apríli roku 2024. Menšiu odmenu dostanú tí, ktorí sa zaregistrujú neskôr v priebehu zimnej sezóny (15. 11 – 15. 3.).

Potrebný je dôkaz o vyčistení chodníka
Účastníci majú štyri hodiny na vyčistenie chodníka po obdržaní výzvy. Vyčistenie chodníka sa dokladá fotografiou pred a po odstránení snehu alebo ľadu. Po odoslaní fotografií sa kontroluje kvalita a následne vyplácanie finančnej odmeny.
Ak z nejakých dôvodov chodník nemôžete vyčistiť, môže to za vás urobiť náhradník alebo musíte túto skutočnosť čo najskôr oznámiť mailom na [email protected]. Zodpovednosť za úrazy na adoptovaných chodníkoch nesie mesto, ktoré je na tento účel poistené.
Pre viac informácií kliknite TU.
Zdroj: (kosice.sk)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)

Český exprezident M. Zeman navštívil Košice, sprevádzal ho R. Schuster (FOTO)
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
