NEZODPOVEDNÝCH vodičov na cestách pribúda, polícia plánuje ZINTENZÍVNIŤ kontroly
V poslednom týždni sme boli svedkami viacerých dopravných nehôd a prípadov, kedy vodiči sadli za volant pod vplyvom alkoholu. To vyvoláva ďalšie otázky o bezpečnosti na našich cestách.

KR PZ Košice
VIACERO DOPRAVNÝCH NEHÔD
V piatok (26. 1.) v Spišskej Novej Vsi došlo k incidentu, keď vodič VW Crafter ignoroval zvislé dopravné značenie a spôsobil zrážku s vozidlom Fiat Doblo. Po zrážke bolo vozidlo VW Crafter odhodené do protismernej časti vozovky, kde narazilo do VW Touran. Vodiča z vozidla zn. Fiat posádka RZP previezla po dopravnej nehode na ošetrenie do nemocnice, podľa predbežnej lekárskej správy utrpel iba ľahké zranenia, k zraneniam iných osôb nedošlo.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: TRAGICKÁ NEHODA pri Kapušanoch: Vodič, ktorý prešiel s autom do protismeru, po zrážke ZOMREL
Ďalšie vážne porušenia pravidiel cestnej premávky sa odohrali v sobotu (27. 1.), keď policajti v Sobranciach zastavili vodiča VW Passat, ktorý mal v dychu 3,02 promile alkoholu, a večer, keď vodič Land Rovera narazil do vozidla Audi A4 a následne z miesta nehody ušiel. Spolujazdec z Land Rovera mal v dychu 2,46 promile alkoholu. V nedeľu (28. 1.) ráno došlo k ďalšej nehode, pri ktorej vodič Škody Felícia narazil do telekomunikačného stĺpu. Tento vodič mal v dychu 1,79 promile alkoholu a zistilo sa, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.
Galéria
Polícia počas týždňa odhalila 24 vodičov pod vplyvom alkoholu a zaznamenala 552 prípadov prekročenia rýchlosti. Tieto čísla sú alarmujúce a poukazujú na neustále riziko, ktoré predstavujú nezodpovední vodiči pre bezpečnosť na cestách.
Košické krajské riaditeľstvo policajného zboru v reakcii na tieto udalosti zdôrazňuje dôležitosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky a zodpovedného prístupu k šoférovaniu. Plánujú zvýšiť intenzitu kontrol na cestách, aby predišli ďalším tragédiám a zabezpečili bezpečnosť pre všetkých účastníkov cestnej premávky.
(KR PZ KE, tm)







Aký je váš názor?
Súvisiace články

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)

Český exprezident M. Zeman navštívil Košice, sprevádzal ho R. Schuster (FOTO)
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
