Nožom bodol dvoch mužov, pri útoku zranil aj seba
Záchranné zložky aj polícia zasahovali v piatok (12. 5.) v mestskej časti Nad jazerom v Košiciach, kde v blízkosti jedného z obchodných centier našli dvoch mužov s bodnými poraneniami. O udalosti informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

ilustračné, Meta/Polícia Slovenskej republiky
Podľa slov polície policajná hliadka spozorovala neďaleko udalosti muža podozrivého z útoku. Keďže pri zadržaní kládol odpor, museli policajti použiť donucovacie prostriedky. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu ťažkej ujmy, pretože útok nožom na jedného z mužov smeroval na orgán dôležitý pre život, ktorý mohol poškodiť,“ uviedla Mésarová s tým, že súčasne začali trestné stíhanie pre trestný čin výtržníctva.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Mestská polícia oživila muža v Mestskom parku
Policajti poskytli prvú pomoc aj samotnému 37-ročnému útočníkovi, pretože mal na ruke rezné rany, ktoré si spôsobil počas útoku. Všetkých troch zranených si prevzali záchranári a previezli ich do košických nemocníc. Polícia spresnila, že jedným zo zranených je 27-ročný muž, ktorý utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 10 dní a druhý 23-ročný muž utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia do siedmich dní.
Zdroj: SITA (kv)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
