--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Rekonštrukcia nástupišťa číslo 2 na košickej stanici sa skončila

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ukončili rekonštrukciu nástupišťa číslo 2 na košickej stanici. Ako informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč, cestujúcim to prinieslo kvalitnejší a komfortnejší zážitok z cestovania v modernom prostredí, ktoré spĺňa štandardy 21. storočia.

Rekonštrukcia nástupišťa číslo 2 na košickej stanici sa skončila

LM

L Z
24. 3. 2023
0

Rekonštrukcia dodala nástupišťu moderný vzhľad s prvkami pre zdravotne znevýhodnených cestujúcich, ako napríklad dlažbu pre nevidiacich so špeciálne upravenými výstupkami. Kompletné sprístupnenie druhého nástupišťa uľahčilo podľa ZSSK cestujúcim prestup z vlaku do vlaku.

Viac k téme: Ako pokračovala rekonštrukcia nástupišťa

Nástupište číslo 2 po rekonštrukcii, Zdroj: ZSSK

Rekonštrukcia nástupišťa číslo 3

Rekonštrukčné práce na košickej stanici sa začali v septembri 2021. „Otvorenie nástupišťa číslo 2 je tak ďalší krok ku komfortnejšej doprave pre cestujúcich z a do metropoly východného Slovenska. Aktuálne sa začína pracovať na nástupišti číslo 3, ktorého ukončenie sa odhaduje na november 2023,“ uviedol Kováč. Ukončením rekonštrukcie sa zlepšia podmienky aj pre imobilných cestujúcich či cestujúcich s väčšími batožinami, a to sprístupnením výťahov, ktoré budú viesť na nástupištia číslo 2 a 3.

Mohlo by vás zaujímať: Železnice SR využijú na rekonštrukciu stanice v Košiciach úver takmer 13 mil. eur

Zdroj: (SITA, mt, mlu)

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články