SHMÚ vydal výstrahy pred povodňami na juhovýchode Slovenska
Meteorológovia vydali na dnes druhý stupeň výstrahy pred povodňami na juhovýchode Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke. Druhý stupeň výstrahy pred búrkami platí v okresoch Trebišov a Košice – okolie. Búrky sa majú vyskytnúť v dopoludňajších hodinách a spadnúť počas nich môže 30 až 50 milimetrov zrážok. Na väčšine

ilustračné/ K:D
Meteorológovia vydali na dnes druhý stupeň výstrahy pred povodňami na juhovýchode Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.
Druhý stupeň výstrahy pred búrkami platí v okresoch Trebišov a Košice – okolie. Búrky sa majú vyskytnúť v dopoludňajších hodinách a spadnúť počas nich môže 30 až 50 milimetrov zrážok.
Na väčšine územia juhovýchodného Slovenska dnes platí aj varovanie pred búrkami prvého stupňa. Týka sa to okresov Snina, Humenné, Vranov nad Topľov, Michalovce, Sobrance, Košice, Gelnica, Rožňava a Revúca. Ďalej okresy Brezno, Rimavská Sobota, Poltár, Lučenec, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Banská Štiavnica, Veľký Krtíš, Krupina, Žarnovica a Levice.
Zdroj: (SITA, kh;jme/ d.p.)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
