Škôlkári z Budapeštianskej sa učili správne triediť odpad (FOTO)
Deti z Materskej školy Budapeštianska 1 na Sídlisku Ťahanovce absolvovali jedinečnú exkurziu v Centre environmentálnej výchovy spoločnosti KOSIT.

META/Košice – Mesto Košice
Exkurzia sa uskutočnila v rámci školského vzdelávacieho programu, ktorý zahŕňa oblasť environmentálnej výchovy. Deti sa počas interaktívnej prednášky dozvedeli o zásadách triedenia odpadu, jeho dopadoch na životné prostredie a o tom, ako môžu svojím správaním prispieť k ochrane planéty.
Program zahŕňal aj praktické ukážky, ako odpad prechádza triedením a ako sa energeticky využíva. Deti navštívili kabínu žeriavnikov na siedmom poschodí, kde sledovali prácu so zmesovým odpadom, a triediacu linku na plasty, ktorá im ukázala proces triedenia.

Súčasťou programu boli aj informácie o tom, prečo je dôležité osvojiť si nové návyky smerujúce k cirkulárnej ekonomike. Deti sa dozvedeli, že odpad, ktorý sa správne spracuje, môže byť využitý na výrobu energie a tepla, čím sa minimalizuje jeho dopad na životné prostredie.
Vzdelávací program, ktorý organizuje mesto Košice v spolupráci so spoločnosťami KOSIT a NATUR-PACK, je poskytovaný bezplatne. Jeho cieľom je už od útleho veku formovať vedomie detí o potrebe ochrany životného prostredia.
Galéria
Zdroj:(META/Košice – Mesto Košice)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie




