V deň návštevy pápeža Františka dostanú školáci voľno
V deň návštevy pápeža Františka na východnom Slovensku v utorok 14. septembra budú mať školáci riaditeľské voľno. Týka sa to žiakov a študentov viac ako 225 škôl v Prešovskom a Košickom kraji. Konkrétne ide o žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov a Košice, ako aj študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej a

SITA/Tomáš Somr
V deň návštevy pápeža Františka na východnom Slovensku v utorok 14. septembra budú mať školáci riaditeľské voľno. Týka sa to žiakov a študentov viac ako 225 škôl v Prešovskom a Košickom kraji. Konkrétne ide o žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov a Košice, ako aj študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej a košickej župy.
Voľno budú mať tiež všetci žiaci cirkevných základných a stredných škôl Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji. Zatvorené zostanú v tento deň aj všetky základné a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy. Študenti stredných škôl v Prešove v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja budú mať okrem toho voľno aj v pondelok 13. septembra.
Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, zriaďovatelia sa rozhodli udeliť riaditeľské voľno v deň návštevy pápeža Františka v snahe umožniť žiakom, pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom škôl a rodičom osobne sa stretnúť so Svätým Otcom v Prešove alebo v Košiciach, prípadne sprevádzať Svätého Otca v tento deň prostredníctvom médií. „Ďalším dôvodom je aj to, že do Prešova a do Košíc budú v deň návštevy pápeža prichádzať tisícky pútnikov, s čím budú spojené aj rozsiahle dopravné obmedzenia, v dôsledku ktorých môže dochádzať k dopravným zápcham,“ vysvetlil hovorca.
Zároveň konkretizoval, že riaditeľské voľno sa v utorok 14. septembra bude týkať 68 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, 63 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, približne 35 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice a 12 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Zatvorených ostane aj 19 základných, 11 stredných a tri základné umelecké školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy a 15 základných a stredných škôl Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji. „Prevádzka materských škôl bude 14. septembra fungovať v štandardnom režime,“ dodal Tomek.
Svätý Otec František bude v rámci svojej návštevy Slovenska v utorok 14. septembra dopoludnia predsedať Božskej liturgii svätého Jána Zlatoústeho na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove. Na účasť na liturgii je potrebná registrácia, ktorá je od pondelka 6. septembra otvorená už nielen pre plne zaočkovaných, ale aj v režime OTP. Popoludní sa pápež František zúčastní na stretnutí s rómskou komunitou na Luníku IX v Košiciach, následne sa veriacim prihovorí na stretnutí s mladými na štadióne Lokomotívy. Okrem východu Slovenska navštívi Svätý Otec od 12. do 15. septembra aj Bratislavu a Šaštín-Stráže.
Zdroj: (SITA, mt;ks)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)

Český exprezident M. Zeman navštívil Košice, sprevádzal ho R. Schuster (FOTO)
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
