V Milhosti vznikne obojstranné odpočívadlo (FOTO)
Národná diaľničná spoločnosť začala s výstavbou obojstranného odpočívadla situovaného na R4 Košice – Milhosť, neďaleko hraníc s Maďarskou republikou. Odpočívadlo motoristom ponúkne 77 miest pre tranzit smerujúci z Maďarska a 60 parkovacích miest pre opačný smer. Cieľom NDS je skvalitnenie služieb a spríjemnenie cestovania, ako pre vodičov kamiónov, tak aj pre vodičov osobných automobilov. Stavba

FB/Národná diaľničná spoločnosť
Národná diaľničná spoločnosť začala s výstavbou obojstranného odpočívadla situovaného na R4 Košice – Milhosť, neďaleko hraníc s Maďarskou republikou. Odpočívadlo motoristom ponúkne 77 miest pre tranzit smerujúci z Maďarska a 60 parkovacích miest pre opačný smer. Cieľom NDS je skvalitnenie služieb a spríjemnenie cestovania, ako pre vodičov kamiónov, tak aj pre vodičov osobných automobilov.
Stavba je financovaná zo štátneho rozpočtu. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Strabag, s.r.o. Rozsah stavby pozostáva z vybudovania odbočovacích a pripájacích pruhov, vybudovania spomínaných obojstranných odpočívadiel a ich vybavenia. NDS ďalej plánuje odpočívadla prepojiť navrhnutými komunikáciami napájajúcimi sa na existujúcu prístupovú cestu ponad R4. Pri vstupe na územie Slovenskej republiky bude obojstranné odpočívadlo priamo napojené na R4 pripájacími a odbočovacími pruhmi. Ukončenie výstavby je plánované na december tohto roka.

„Pravostranné odpočívadlo je umiestnené na násype v km 13,2 až 13,6 R4 Košice – Milhosť. Dopravné plochy odpočívadla tvoria 3 pozdĺžne prejazdné komunikácie, medzi ktorými budú umiestnené parkovacie a relaxačné plochy. Ľavostranné odpočívadlo je umiestnené v záreze v km 13,5 až 14,0 R4 Košice – Milhosť. Dopravné plochy odpočívadla tvoria 4 pozdĺžne prejazdné komunikácie. Medzi nimi budú umiestnené parkovacie a relaxačné plochy,“ uviedla Národná diaľničná spoločnosť na svojej oficiálnej webovej stránke.

Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť 
Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť 
Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť 
Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť 
Zdroj: FB/Národná diaľničná spoločnosť
>>> Postup práce na odpočívadlách nájdete v GALÉRII. <<<
Zdroj: (ndsas.sk, FB/Národná diaľničná spoločnosť, vu)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)

Český exprezident M. Zeman navštívil Košice, sprevádzal ho R. Schuster (FOTO)
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
