V nemocnici v Šaci ubudlo pacientov s COVID-19, navyšujú operatívu
V nemocnici v košickej Šaci naďalej ubúda pacientov s ochorením COVID-19. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje len jedného suspektného pacienta a zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje realizovať viac operačných výkonov. Informovala o tom v pondelok Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí. Nemocnica v súčasnosti nemá žiadneho pacienta, ktorý by si vyžadoval podporu

SITA
V nemocnici v košickej Šaci naďalej ubúda pacientov s ochorením COVID-19. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje len jedného suspektného pacienta a zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje realizovať viac operačných výkonov. Informovala o tom v pondelok Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.
Nemocnica v súčasnosti nemá žiadneho pacienta, ktorý by si vyžadoval podporu umelej pľúcnej ventilácie alebo kyslíkovú liečbu. „Zdravotnícke zariadenie eviduje jedného zamestnanca s potvrdeným ochorením, neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 43 pracovníkov,“ uviedla hovorkyňa. Minulý týždeň v nemocnici vykonali 270 operačných výkonov.
V nemocničnom mobilnom odbernom mieste počas uplynulého týždňa realizovali 287 PCR testov, z toho dva boli pozitívne a 437 antigénových testov, ktoré potvrdili pozitivitu v jednom prípade. V očkovacom centre nemocnice v poliklinike vo vstupnom areáli U. S. Steel Košice k pondelku podali 13.536 očkovacích dávok. Kapacita vakcinačného centra je 320 očkovaných denne.
Zdroj: (TASR, hol ima)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie

Knižnica hračiek oslavuje 1. narodeniny

O pribúdajúcich požiaroch kontajnerov v meste rokovali na okresnom úrade

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (25.5. – 31.5.2026)

Český exprezident M. Zeman navštívil Košice, sprevádzal ho R. Schuster (FOTO)
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
