--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

V Moldave nad Bodvou prepadávali ľudí, teraz ich má polícia!

Kriminalisti z Košického kraja majú plné ruky práce s riešením prípadu, v ktorom boli obvinení traja mladiství. Tínedžeri vo veku 15, 16 a 17 rokov, pochádzajúci z okresu Košice-okolie, sa dopustili hneď niekoľkých lúpeží. Podľa aktuálnych výsledkov vyšetrovania sa udalosti odohrali v Moldave nad Bodvou a všetky mali podobný priebeh.

V Moldave nad Bodvou prepadávali ľudí, teraz ich má polícia!

ilustračné/ META/ Polícia Slovenskej republiky

Martin Šoman
15. 10. 2024
0

Prvá lúpež sa odohrala v nočných hodinách 4. októbra, keď trojica prepadla 32-ročného muža priamo na chodníku. Jeden z útočníkov ho povalil na zem, zatiaľ čo ostatní ho chytili za ruky a nohy. Po tom, čo ho prehľadali, ukradli mu mobilný telefón z kapsičky a rýchlo z miesta utiekli. Napadnutý muž neutrpel žiadne zranenia, no škoda sa odhaduje na 100 eur.

O tri hodiny neskôr, už po polnoci 5. októbra, sa títo mladíci znova pustili do akcie. Ich ďalšou obeťou bola 22-ročná žena, ktorú prepadli na chodníku. Keď sa pokúsili zmocniť jej kabelky, jeden z nich ju povalil na zem. Druhý útočník medzitým dokázal kabelku vytrhnúť a vziať z nej peňaženku. Žene týmto spôsobom spôsobili škodu vo výške približne 125 eur, pričom utrpela zranenia, ktoré si vyžadujú liečenie po dobu štyroch týždňov.

To však nebol koniec násilných činov. O pár dní neskôr, konkrétne 9. októbra, si mladiství vybrali ďalšiu obeť, tentokrát však ich najmladší komplic vo veku 14 rokov napadol 80-ročného dôchodcu. Incident sa odohral v čase obeda pred cintorínom v Moldave nad Bodvou. Mladík staršieho muža zvalil na zem, vytrhol mu z ruky peňaženku a vzal z nej hotovosť. Odhodil peňaženku a z miesta ušiel. Staršiemu mužovi spôsobil zranenia, ktoré si vyžadujú viac ako týždňové liečenie, a škodu približne 80 eur.

Polícii sa však podarilo rýchlo konať. Krátko po týchto udalostiach dokázali kriminalisti odhaliť identitu všetkých podozrivých a v priebehu niekoľkých dní ich zadržali. Časť ukradnutých vecí, vrátane dvoch mobilov a niektorých peňazí, sa už podarilo zaistiť a vrátia sa ich pôvodným majiteľom.

Vyšetrovatelia obvinili mladistvých z trestného činu lúpeže spáchanej formou spolupáchateľstva, pričom im hrozí trest odňatia slobody v rozpätí od troch do ôsmich rokov. V prípade lúpeže spáchanej na chránenej osobe sa trestná sadzba zvyšuje na osem až dvanásť rokov. Mladistvým sa však trest automaticky znižuje na polovicu.

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články