Vyše sto priestupkov za štyri hodiny. Polícia zablokovala dve mestá, kontrolám sa nevyhol nikto
Viac ako sto dopravných priestupkov a vyše 20 vodičov pod vplyvom alkoholu zaznamenala polícia počas pondelkovej (17. 6.) štvorhodinovej dopravno-bezpečnostnej akcie na cestách Košického kraja. V rámci akcie na dve hodiny ostali úplne uzavreté mestá Krompachy a Čierna nad Tisou. Policajti obsadili každý vjazd a výjazd, a každý jeden vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol.

META/Polícia SR – Košický kraj
Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, kontrola bola prioritne zameraná na dodržiavanie zákazu požitia alkoholu a iných návykových látok u vodičov motorových i nemotorových vozidiel. V Čiernej nad Tisou policajti odhalili počas prvých dvoch hodín dvoch vodičov motorových vozidiel a štyroch cyklistov s pozitívnym výsledkom dychovej skúšky. V Krompachoch prichytili sedem vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu, z toho šiestim namerali menej ako jedno promile a jeden vodič mal v dychu viac ako jedno promile.
Počas celej akcie vykonali policajti 2 531 dychových skúšok, z ktorých bolo 23 pozitívnych. Konkrétne u 17 vodičov motorových vozidiel, piatich cyklistov a vodiča motokolobežky. „Menej ako jedno promile nafúkalo 13 vodičov a traja cyklisti. V siedmich prípadoch bol výsledok vyšší ako jedno promile, z toho u štyroch vodičov, dvoch cyklistov a vodiča motokolobežky,“ konkretizovala Mesárová.

Celkovo bolo zistených 112 dopravných priestupkov, 92 vodičov vozidiel bolo riešených v blokovom konaní. Počas kontroly policajti zistili v 13 prípadoch prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti, 13 vodičov počas jazdy nepoužilo bezpečnostné pásy, v 22 prípadoch bol technický stav vozidla nevyhovujúci, 38 vodičov porušilo dopravné predpisy a traja počas svojej jazdy telefonovali.
Polícia zadržala 19 vodičských preukazov, na dopravný inšpektorát bolo oznámených 20 priestupkov, zadržané boli dve osvedčenia o evidencii a dve zadržané tabuľky s evidenčným číslom. „Kontroly budú pokračovať. Budeme ich vykonávať dovtedy, kým vodiči nepochopia, že si za volant nemôžu sadnúť pod vplyvom alkoholu,“ zdôraznil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefan Mulik.
Zdroj: SITA (ks)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?

Ukrajinský prevádzač väznil v pivnici deti aj dospelých. Migrantov okradol cestou na Slovensko
