Sima Martausová predstavila vianočnú skladbu Tancujú zvony a vydáva nový album
Radosť, vďačnosť, lásku a samú seba vložila Sima Martausová do vianočnej skladby, ktorú nahrala so symfonickým orchestrom a dievčenským speváckym zborom. Pieseň Tancujú zvony sa objaví aj na jej novom albume, ktorý stihne vydať ešte do Vianoc. Informovala o tom PR manažérka Zuzana Valentová. Sima Martausová má tvorivé obdobie. Po nedávnych Červených poliach k filmu Správa
Radosť, vďačnosť, lásku a samú seba vložila Sima Martausová do vianočnej skladby, ktorú nahrala so symfonickým orchestrom a dievčenským speváckym zborom. Pieseň Tancujú zvony sa objaví aj na jej novom albume, ktorý stihne vydať ešte do Vianoc. Informovala o tom PR manažérka Zuzana Valentová.
Sima Martausová má tvorivé obdobie. Po nedávnych Červených poliach k filmu Správa prichádza s ďalšou novinkou. Podmanivá melódia, úprimný text a zapamätateľný refrén dokonale naladia pokojnou a radostnou atmosférou na najkrajšie sviatky v roku.
[ad][/ad]
Jedna vianočná pieseň
Pieseň vznikla počas turné s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu (SRo), aranžmány pre orchester napísal Adrián Harvan, dirigentskej paličky sa zhostil Adrián Kokoš, autorkou hudby aj textu je tradične samotná Sima.
„Keďže náš nový album vychádza v zimnom období pred Vianocami, povedali sme si, že ako bonus zaradíme aj jednu vianočnú pieseň. Pôvodne sme ju s kapelou nahrali v štúdiu, neskôr sme do spolupráce prizvali symfonický orchester a dievčatá zo zboru SRo,“ uviedla pre médiá aktuálna držiteľka ocenenia OTO v kategórii speváčka.
Zaujímaví hostia
Šiesty autorský album Simy Martausovej dostal názov Oslobodená podľa piesne, ktorá celý album otvára, ponúka trinásť piesní a dva bonusy. Na albume sa tentoraz producentsky podieľal Randy Gnepa, ktorý sa postaral o finálny mix. Master mal pod palcom Miťo Bodnár, ktorého si Sima prizvala do jednej z piesní aj zaspievať.
„Na nahrávanie som pozvala zaujímavých hostí, ktorých si vážim ľudsky aj umelecky. V mnohých piesňach počuť nielen môj hlas, ale aj hlasy mojich priateľov, o to viac je pre mňa tento album vzácny a osobný, práve obsadením bude pestrejší ako predošlé. Vložila som doň nielen svoje piesne, ale aj kúsok svojho srdca. Keďže sme za posledné mesiace mali menej koncertov, chceli sme potešiť našich fanúšikov a ‚byť s nimi‘ aspoň takýmto spôsobom,“ doplnila speváčka.
Obal aj buklet sú dielom fotografky Anny Opinovej, ktorej sa podarilo vlastné umelecké fotografie prepojiť so skladbami. Nový hudobný počin Simy Martausovej je už v predpredaji, a čoskoro bude dostupný v obchodoch a na všetkých digitálnych platformách.
(TASR)
[ad2][/ad2]
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Folklórny súbor Podpoľanec predstaví v Košiciach program o K. A. Medveckom

Rezort kultúry spolu so Slovenským národným múzeom pokračujú v obnove hradu Krásna Hôrka

Na úteku! Fenomén filmu noir opäť v Košiciach.

Nová mobilná hra prepája zábavu a objavovanie gotických kostolíkov na Gemeri

Zamestnanci Múzea Betliar odmietajú tvrdenia Šimkovičovej a Predajňovej

Krištáľové krídlo si odniesli výnimočné slovenské osobnosti, medzi nimi aj Rudolf Schuster

Košice zažijú prvý InterCity Rave

Ministerstvo kultúry zrušilo bezplatné vstupy do múzeí a galérií

Ministerstvo odhalilo náklady na novú nahrávku hymny, bude stáť 46 500 eur!

Mladí aj dospelí výtvarníci z Košíc môžu zabojovať o Cenu Vojtecha Löfflera

Film noir sa vracia do Košíc

Francúzska filmová hviezda Alain Delon zomrel: Odišla legenda európskeho filmu
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
