Atletický zväz oznámil mená hviezd, ktoré prídu na míting do Šamorína. Chýbať nebudú ani Volko či Tóth
Medzi účastníkmi mítingu v Šamoríne sú dvaja olympijskí víťazi, šiesti majstri sveta, desiati európski šampióni a jedna svetová rekordérka.

Ján Volko či Matej Tóth spomedzi Slovákov a poľská kladivárka Anita Wlodarczyková so skúseným americkým šprintérom Mikom Rodgersom budú hlavnými hviezdami budúcotýždňového atletického mítingu P-T-S v Šamoríne.
Slovenský atletický zväz (SAZ) vo štvrtok na tlačovej konferencii v Bratislave prezentoval najväčšie mená, ktoré potvrdili svoju účasť na 56. ročníku „pétéesky“.
Mimoriadne kvalitná konkurencia
Sú medzi nimi dvaja olympijskí víťazi, šiesti majstri sveta, desiati európski šampióni a jedna svetová rekordérka.
„Sme veľmi radi, že sa nám aj v tomto náročnejšom období podarilo pripraviť tento míting. Situácia sa zlepšuje a opatrenia nám dovolia mať aj malé množstvo divákov, ktorí uvidia hviezdy svetovej atletiky,“ povedal generálny sekretár SAZ a riaditeľ pretekov Vladimír Gubrický.
Elitní slovenskí atléti budú mať mimoriadne kvalitnú konkurenciu zo zahraničia. Na 100 m si Ján Volko zmeria sily aj s minuloročným víťazom tejto disciplíny v Šamoríne Mikom Rodgersom. „Črtá sa nám veľmi pekný súboj,“ poznamenal Gubrický.
Tóthova generálka na Tokio
Spomenutá Poľka Wlodarczyková bude súťažiť s Martinou Hrašnovou a v kladivárskom sektore Marcela Lomnického vyzve aj Maďar Bence Halász. Emma Zapletalová a Daniela Ledecká sa predstavia na 400 m prek. aj proti Britke Jessice Turnerovej.
Ako informuje SAZ, Stanislava Škvarková nastúpi na 100 m prek. aj proti tohtoročnej európskej trojke Maďarke Luce Kozákovej či niekdajšej juniorskej majsterke Európy Anne Zagréovej z Belgicka.
Elitný chodec Matej Tóth v Šamoríne absolvuje „generálku“ na olympijskú päťdesiatku v Tokiu, na mítingu P-T-S sa predstaví na 3000 m. Je možné, že to pre neho bude posledný domáci štart v kariére.
Veľmi silná ženská osemstovka
Vo výškarskom sektore sa Matúš Bubeník a Lukáš Beer predstavia aj proti Talianovi Gianmarcovi Tamberimu či vicemajstrovi sveta Rusovi Michailovi Akimenkovi.
Gabriela Gajanová bude na 800 m súperiť aj s Britkami Laurou Muirovou a Jemme Reekieovou. „Ženská osemstovka bude veľmi silná. Verím, že sa dočkáme času pod dve minúty,“ dodal Gubrický.
Hlavný program v Šamoríne sa v stredu 2. júna začne o 16.00 h kladivom žien. Organizátori pripravili spolu 16 súťaží s vyvrcholením o 19.45 h v podobe finále na 200 m mužov. Súčasťou mítingu bude aj národný program medzi 16.05 h až 17.15 h.
Zdroj: Webnoviny.sk (jl)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Slovenskí reprezentanti vo florbale bojujú na turnaji v Nemecku, na súpiske sú aj Košičania

Viacerí Slováci prekvapili výkonmi na ME v atletike

Vo finále dvojstovky sa Ján Volko nepredstaví

Ján Volko postúpil do semifinále v behu na 200 m

Dnes začínajú 25. majstrovstvá Európy v atletike

Masážny roller ako najlepšia pomôcka na cvičenie. Na čo je dobrý a ako si vybrať ten správny?

Y-Games PRO Series CS:GO liga s prizepoolom 31 250€ sa blíži do finále svojej jarnej časti

Slovensko má ďalšiu medailu z ME v Poznani, kajakári Baláž s Botekom získali striebro v K2

Heger nevylučuje finančnú odmenu za očkovanie proti COVID-19, nie je však jej zástancom

Tóth nebude jediným slovenským chodcom na OH v Tokiu, po jeho boku bude štartovať aj Morvay

V Košiciach máme 6 mladých majsteriek Európy!

Slovenskí volejbalisti postúpili na majstrovstvá Európy, v závere kvalifikácie ich porazili Rumuni
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
