Boj o voliča sa končí: Strany FINIŠUJÚ s predvolebnou kampaňou v KOŠICIACH, pridala sa aj Republika
Predvolebná kampaň vstupuje do svojho záverečného týždňa a politici využívajú posledné možnosti na predstavenie svojich vízií a plánov. Výnimkou nie je ani hnutie Republika, ktoré v týchto dňoch kampaňuje na východe Slovenska.

JUDr. Marek Géci a Milan Mazurek na mítingu hnutia Republika v Košiciach.
Súčasná predvolebná kampaň patrí jednoznačne medzi tie najkontroverznejšie, aké naša krajina za ostatné roky zažila. Občania a médiá sú svedkami rôznych hádok, osočovaní, trestných oznámení, no bohužiaľ aj bitiek a fyzických útokov. Prakticky pravidelne sú v nich zapletení kandidáti strany OĽANO a priatelia. Po bitke lídra strany Igora Matoviča s kandidátmi Smeru-SD Richardom Glückom a Robertom Kaliňákom to najnovšie schytal poslanec hnutia Jozef Pročko.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Kandidát hnutia OĽaNO sa kvôli účasti na potýčke vzdal kandidatúry
Tomu uštedril neznámy občan Lučenca úder tupým predmetom do hlavy, zatiaľ čo ďalší mu o hlavu rozbil vajce. Pomerne vtipne celú vzniknutú situáciu okomentoval nezaradený poslanec mimoparlamentnej Republiky Milan Mazurek. „Niekomu hádžu vajcia na hlavu a niekto si ich vychutnáva,“ napísal k videu na sociálnej sieti, v ktorom vypil z pohára šesť vajec.
Video slúžilo zároveň ako pozvánka na dva mítingy, ktoré plánovali uskutočniť v Poproči a Košiciach. Ten druhý sa konal v Inštitúte vzdelávania veterinárnych lekárov, kde sa okrem spomínaného poslanca objavil aj kandidát hnutia s číslom 7, JUDr. Marek Géci. „Dámy a páni 20.9. sa v Poproči a aj v Košiciach uskutoční míting s Republikou. Priatelia, dámy a páni, príďte si nás vypočuť a zistite, že nám skutočne ide o naše Slovensko, našu vlasť a našich spoluobčanov,“ uviedla strana v pozvánke na stretnutie.

Míting trvalo približne dve hodiny a okrem Géciho s Mazurekom (kandidát č. 150) sa ho zúčastnil aj lekár Andrej Janco, kandidát č. 13.
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Slovensku opäť hrozí strata eurofondov. Europoslanci kritizujú reformy a žiadajú prísnejšie kontroly

Fico označil deň atentátu za svoje druhé narodeniny. Opozícia vyzýva na zníženie napätia v spoločnosti

Proces v kauze Očistec sa začal, súd ho však hneď odročil na jún pre spájanie prípadov

Richard Raši vyzval pri výročí konca vojny chrániť mier silou práva a hodnôt demokracie

Parlament posunul do druhého čítania zmeny vo voľbách zo zahraničia, hlasovanie poštou by malo skončiť

Medzivládne rokovanie Slovenska a Ukrajiny by sa mohlo uskutočniť do konca júna v Bratislave

Robert Fico si vyskúšal nočný rozvoz pečiva, s pracovníkmi hovoril o mzdových príplatkoch

Slovensku hrozí pozastavenie európskych financií. Europarlament poukázal na rušenie protikorupčných úradov

Ministerstvo pôdohospodárstva pripravuje legislatívu na zákaz množiarní psov a mačiek

Fico a Magyar diskutovali o energetike, témou rozhovoru boli aj Benešove dekréty

Prezident vyhlásil referendum na 4. júla, otázku o predčasných voľbách z neho vyradil
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
