Mladý Košičan sa zapísal do histórie! Slafkovský je draftovou jednotkou
Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa stal jednotkou draftu nováčikov zámorskej hokejovej NHL, dvojkou je obranca Šimon Nemec. Vo štvrtok si krídelníka Slafkovského v montrealskej hale Bell Centre vybral domáci klub Montreal Canadiens. Osemnásťročný Košičan prekonal slovenský rekord Mariána Gáboríka z roku 2000, kedy si ho vybral z 3. pozície klub Minnesota Wild. Aj na druhom

IG/_slafkovsky_
Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa stal jednotkou draftu nováčikov zámorskej hokejovej NHL, dvojkou je obranca Šimon Nemec. Vo štvrtok si krídelníka Slafkovského v montrealskej hale Bell Centre vybral domáci klub Montreal Canadiens. Osemnásťročný Košičan prekonal slovenský rekord Mariána Gáboríka z roku 2000, kedy si ho vybral z 3. pozície klub Minnesota Wild. Aj na druhom poste zaznelo meno slovenského hokejistu, tím New Jersey Devils siahli po bekovi Nemcovi.






>>> VIAC FOTO V GALÉRII <<<
„Keď som počul, že prvý výber je zo Slovenska, zostal som ochromený,“ zneli prvé slová Slafkovského už v drese Canadiens. Prostredníctvom videa mladému slovenskému krídelníkovi blahoželal aj skúsený obranca Zdeno Chára.
Juraj Slafkovský na klubovej úrovni hral doteraz vo fínskom TPS, v sezóne 2021/2022 však vynikal v ofenzíve vo farbách seniorskej reprezentácie. Vo februári sa stal ako sedemgólový hráč najužitočnejším hráčom ZOH 2022 v čínskom Pekingu na ceste Slovákov za bronzom, na MS vo Fínsku bol najproduktívnejším hráčom tímu SR.
„Som prekvapený, je to naozaj úžasné. Skutočnosť že Slováci sú na prvom a druhom mieste draftu, to je niečo neskutočné,“ poznamenal osemnásťročný bek narodený v Liptovskom Mikuláši, ktorý na klubovej úrovni doteraz hral za mužov HK Nitra. Nemec rovnako ako Slafkovský reprezentoval Slovensko na februárových ZOH 2022 aj MS 2022.
Zdroj: (SITA, fr)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Richard Tury skončil na MS tesne pod pódiom, dosiahol kariérne maximum

KFA získa takmer dva milióny eur na nové tréningové centrum

EHF EURO W17: Slovenské kadetky sú Majsterky Európy

Župné dni priniesli 31 dní kultúry, kraj na ne vyčlenil vyše 672-tisíc eur

Jamajčan Gayle predviedol v Košiciach prvý osemmetrový skok a vytvoril rekord mítingu

KSK otvára svoju prvú materskú školu

Peter Barnišin: Pripraviť sa na každý zápas ako by to bolo finále

Cyklisti pozor, v Košiciach na vás čakajú novinky aj komunitné akcie

V stredu proti Trenčínu nenastúpia Petráš ani Lamper

Svetový tenis žiaril na košických kurtoch v NTC (FOTO)

Mesto Michalovce nepredáva futbalový klub MFK Zemplín Michalovce

FC KOŠICE REMIZOVALO SO SLOVANOM BRATISLAVA!
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
