Chytili dílera pervitínu
Košickí kriminalisti stiahli z ulíc ďalšieho dílera drog. Po prehliadkach v byte, garáži a aute skončil podozrivý Košičan v policajnej cele. Počas pripravenej akcie začiatkom tohto týždňa zadržali „kukláči“ dve osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti. Pri domovej prehliadke a prehliadkach garáže a motorových vozidiel zaistili muži zákona väčšie množstvo bieleho kryštalického materiálu, peňažnú hotovosť
Košickí kriminalisti stiahli z ulíc ďalšieho dílera drog. Po prehliadkach v byte, garáži a aute skončil podozrivý Košičan v policajnej cele.
Počas pripravenej akcie začiatkom tohto týždňa zadržali „kukláči“ dve osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti. Pri domovej prehliadke a prehliadkach garáže a motorových vozidiel zaistili muži zákona väčšie množstvo bieleho kryštalického materiálu, peňažnú hotovosť a rôzne veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou.
„Podľa predbežných výsledkov expertízy časti zaisteného kryštalického materiálu bola zistená prítomnosť metamfetamínu. Z takmer 30 gramov pervitínu by bolo možné pripraviť najmenej 282 dávok drogy. Ďalší zaistený kryštalický materiál ešte skúmame,“ informovala nás košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
[ad][/ad]
Vyšetrovateľ už obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 43-ročného muža z Košíc. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania si mal obvinený minimálne od začiatku tohto roka od doposiaľ nestotožnenej osoby opakovane zadovažovať najmä pervitín. Drogy mal prechovávať v mieste svojho trvalého bydliska a ďalej ich predávať.
Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvineného, ktorému hrozí trest až desať rokov.
Druhú zadržanú osobu podľa slov J. Mésarovej po vykonaní potrebných procesných úkonov polícia prepustila.
[ad2][/ad2]
Foto: FB/Polícia SR – Košický kraj
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
