--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Čo sa bude diať v Košiciach (26. 02. – 03. 03.)

Aj tento týždeň čaká obyvateľov a návštevníkov mesta Košice pestrý kultúrny a športový program. Pozrite si prehľad udalostí na najbližší týždeň a nenechajte si újsť predstavenia, ako je zápas HC Košice s HK Spišská Nová Ves, koncert kapely FRAGILE či BEJBY TOUR on heels od speváčky Simy.

Čo sa bude diať v Košiciach (26. 02. – 03. 03.)

ges.sk/tootoot.fm/koláž S:D

NM
25. 2. 2024
0

Ako veľmi sa korene pod asfaltom krútia (27. 02.)

Jedinečná komentovaná prehliadka výstavného projektu Viktórie Revickej s názvom Ako veľmi sa korene pod asfaltom krútia sa uskutoční v priestoroch Východoslovenskej galérie. Táto výnimočná udalosť sa koná 27. februára od 17:00 do 18:00 hod. a ponúkne vám jedinečnú príležitosť nahliadnuť do hĺbky tvorby tejto umelkyne spolu s kurátorkou výstavy, Štefániou Ďuricovou, a samotnou autorkou.

Prehliadka prinesie podrobný vhľad do procesu a myšlienok, ktoré viedli k vzniku diel, ako aj do spôsobu, akým Revická adresuje tému prepojenia prírody a urbanizovaného prostredia. Vstup na túto udalosť je úplne zadarmo, čo robí túto príležitosť ešte prístupnejšou pre všetkých, ktorí majú záujem o súčasné umenie a kultúru.

Zdroj: Východoslovenská galéria

Guľko Bombuľko (27. 02. )

Nezabudnuteľné divadelné predstavenie Guľko Bombuľko sa uskutoční 27. februára o 10:00 hod. Toto predstavenie, stvárnené talentovanými M. Ďuríčkovou a P. Palikom, sa zameriava na témy priateľstva a sociálneho zaradenia, ktoré sú prezentované cez príbeh láskavého hlavného hrdinu, Guľka Bombuľka.

Guľko Bombuľko je rozprávkový príbeh, kde pomoc a dobré srdce hlavného hrdinu hrajú kľúčovú úlohu. Guľko Bombuľko je obľúbený medzi dvorovými zvieratkami, pretože každému z nich rád daruje kúsok zo svojej teplej vlny, čím nie lenže zohrieva ich tela, ale aj ich srdcia. Príbeh takto hravo, ale hlboko osvetľuje hodnoty priateľstva a pomoci iným, čo sú dôležité lekcie pre deti už od najmladšieho veku. Predstavenie je určené pre deti od 3 rokov, čím sa stáva skvelou príležitosťou pre rodičov, ktorí chcú svojim deťom poskytnúť zábavnú a zároveň vzdelávaciu skúsenosť.

Zdroj: Bábkové divadlo v Košiciach

Hľadá sa snehuliak! (28. 02.)

Bábková hra Hľadá sa snehuliak! je komediálnym príbehom o malej nezbednej tuláčke Boni, ktorá si jedného dňa nájde neobyčajného snehuliackeho kamaráta. Keď však snehuliak zmizne, Boni sa rozhodne vypátrať a zachrániť svojho priateľa za pomoci námorného kapitána Vykuka. Čaká ich dlhá plavba Severným ľadovým oceánom plná neznámych krajín a neuveriteľných dobrodružstiev. Hra je určená divákom od 4 rokov a užiť si ju môžete v Bábkovom divadle v Košiciach 28. februára o 10:00 hod.

Zdroj: Bábkové divadlo Košice

Mrzák Inishmaanský (28. 02.)

28. februára 2024 o 19:00 hod. sa uskutoční v Historickej radnici Košice predstavenie Mrzák Inishmaanský. Táto hrubozrná dedinská groteska prináša na scénu fascinujúci súbor postáv, kde každá z nich túži po kúsku osobného šťastia. Zaujímavo, najodhodlanejšie sa o to snaží Billy – sirota a mrzák s veľkým snom stať sa hercom v Amerike.

Zdroj: tootoot.fm

Balet: Každý deň odvahu (29. 02.)

Balet s názvom Každý deň odvahu v režii Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej, sa predstaví v 29. februára o 19:00 hod. v Národnom divadle Košice. Toto nové spracovanie s ústrednými motívmi viery, nádeje a lásky reflektuje dnešný svet preplnený informáciami a médiámi, kde sa rozplývajú hranice medzi dobrým a zlým, manipulátormi a manipulovanými.

Predstavenie skúma náročnosť rozpoznávania mravných kritérií v súčasnosti, kde sloboda znamená nielen neobmedzenú voľnosť, ale predovšetkým zodpovednosť za seba a svoje okolie. Toto dielo ponúka pohľad na slobodu ako na cestu plnú mravných výziev, kde hľadanie pravých hodnôt a zodpovednosti predstavuje odvahu žiť autentický život.

Zdroj: ZRŽ

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane.

FRAGILE (01. 03.)

Dňa 1. marca 2024 o 19:00 hod. sa v GES Clube uskutoční koncert slovenskej vokálnej skupiny FRAGILE. Táto skupina, zložená z talentovaných spevákov, prináša na scénu známe svetové hity v jedinečnom a cappella štýle, bez akéhokoľvek doprovodu hudobných nástrojov. Koncerty FRAGILE sú známe nielen svojou hudobnou kvalitou, ale aj podmanivým humorom, ktorý zaručuje nezabudnuteľný večer plný zábavy.

Zdroj: ges.sk

Koza odratá a jež (01. 03.)

P. Palik prináša na scénu rozprávku Koza odratá a jež, ktorú si môžete pozrieť 1. marca o 10:00 hod Miesto konania rozprávky je Bábkové divadlo Košice, scéna Jorik. Tento príbeh rozpráva o bezohľadnej a zlej koze, ktorá si bez opýtania urobila domov v líščej nore, čím prinútila líšku opustiť vlastný domov. Keď líška hľadala pomoc u svojich priateľov, nikto jej nebol ochotný pomôcť, všetci sa totiž báli zlej kozy. Obrat príde, keď z malého ježa, od ktorého by to nikto nečakal, vychádza hrdina, ktorý kozu nakoniec vyženie. Táto hra je určená deťom od 3 rokov a sľubuje nielen zábavu, ale aj poučenie o odvahe a pomoci.

Zdroj: Bábkové divadlo v Košiciach

HC Košice vs. HK Spišská Nová Ves (01. 03.)

1. marca 2024, v piatok, sa o 17:30 hod. uskutoční 48. kolo hokejového zápasu, v ktorom sa stretne domáci tím HC Košice s tímom HK Spišská Nová Ves. Tento súboj sa odohrá v košickej Steel Aréne. Pre fanúšikov, ktorí si chcú zabezpečiť svoje miesto na tribúnach, je možné vstupenky zakúpiť aj v pokladni pred Steel Arénou hodinu pred začiatkom zápasu. Dôležité upozornenie pre všetkých návštevníkov, platba za vstupenky je možná len prostredníctvom platobnej karty.

Zdroj: META/HC Košice

SIMA: „BEJBY TOUR on heels“ (01. 03.)

SIMA prichádza do Košíc so svojím „BEJBY TOUR on heels“, ktoré sa uskutoční 1. marca 2024 o 19:00 hod. Vystúpenie sa bude konať v Spoločenskom pavilóne v Košiciach a sľubuje výnimočný zážitok pre všetkých fanúšikov. Toto turné prinesie do mesta energiu a talent SIMY, ktorá je známa svojimi dynamickými vystúpeniami a schopnosťou vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru. Nezmeškajte šancu stať sa súčasťou tejto hudobnej udalosti.

Zdroj: tootoot.fm

Meowlau x Val + badfocus (01. 03.)

1. marca 2024 od 19:00 hod. do 23:59 hod. DnB/Pop projekt MEOWLAU X VAL predstaví v Tabačke svoje EP Daydream, ktoré prichádza ako razantná odpoveď na ich prvé EP Nevermind. S ikonickou zmenou symbolu z holuba na drobné kuriatko projekt signalizuje svoje výrazné dospievanie. Nové skladby sú plné experimentov so zvukom, breakbeatmi a vysokým BPM, čím intenzívne zapájajú poslucháča bez priestoru na zamyslenie. Súčasťou turné Daydream, ktoré odštartovalo vo februári, je nový a nezabudnuteľný audiovizuálny zážitok.

Zdroj: tabacka.sk

(NM)

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články