Colný úrad Košice likviduje 20 ton nelegálneho tabaku a cigariet (FOTO)
Zamestnanci Colného úradu Košice likvidujú v týchto dňoch viac ako 20 ton zaisteného tabaku a cigariet, v prípade ktorých súd právoplatne rozhodol o ich zhabaní. Likvidovaný tovar pochádza z odhalenej nelegálnej výrobne cigariet v okolí Revúcej v roku 2018. Tovar pochádza zo zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy, v spolupráci s kolegami z colných úradov, uskutočneného v júni 2018, kedy bola v okolí Revúcej odhalená v tom čase najväčšia

Colný úrad Košice
Zamestnanci Colného úradu Košice likvidujú v týchto dňoch viac ako 20 ton zaisteného tabaku a cigariet, v prípade ktorých súd právoplatne rozhodol o ich zhabaní. Likvidovaný tovar pochádza z odhalenej nelegálnej výrobne cigariet v okolí Revúcej v roku 2018.
Tovar pochádza zo zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy, v spolupráci s kolegami z colných úradov, uskutočneného v júni 2018, kedy bola v okolí Revúcej odhalená v tom čase najväčšia nelegálna výrobňa cigariet známej značky predávanej bežne aj na území SR. Počas akcie zaistili 10,5 mil. kusov cigariet a viac ako 6 ton tabaku, vrátane strojov na výrobu cigariet. To, že išlo o mimoriadny záchyt dokazuje aj hodnota úniku na dani vyčíslenej vo výške 5 mil. eur.
>>> Viac fotografií nájdete v GALÉRII. <<<

Zdroj: Colný úrad Košice 
Zdroj: Colný úrad Košice 
Zdroj: Colný úrad Košice 
Zdroj: Colný úrad Košice 
Zdroj: Colný úrad Košice 
Zdroj: Colný úrad Košice
V tomto prípade išlo o veľkú akciu, počas ktorej finančná správa spolupracovala s medzinárodnými organizáciami Europol a OLAF. Zaujímavé na tomto prípade bolo, že išlo o cigarety renomovanej značky. Cigarety však neboli určené na predaj na Slovensku, ktoré je v oblasti pašovania tabakových výrobkov skôr tranzitnou krajinou. Slovensko-bulharský gang ich mal pašovať v náklade drevenej štiepky do iných európskych krajín. Fyzická likvidácia zaisteného tabaku a cigariet prebieha v týchto dňoch v košickej spaľovni pod colným dohľadom a za účasti likvidačnej komisie. Pri tabakových výrobkoch, ktorých vlastníkom sa stal štát na základe právoplatného rozhodnutia súdu o zhabaní, je jediný možný zákonný spôsob jeho ďalšieho nakladania likvidácia.
Zdroj: (KR PZ v Košiciach)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
