EEI stále nehovorí, kde presne budú nové parkovacie miesta
Firma EEI, ktorá má od začiatku júla prevádzkovať parkovanie v novovzniknutých desiatich rezidentských zónach, opakovane sľubuje okolo 1500 nových parkovacích miest. No len veľmi pomaly z nej idú konkrétnosti. „Spoločnosť EEI stavebne vybuduje približne 1 500 nových parkovacích miest pre rezidentov. Väčšinu už vie lokalizovať. V mestských častiach Košice – Juh a Košice – Staré
Firma EEI, ktorá má od začiatku júla prevádzkovať parkovanie v novovzniknutých desiatich rezidentských zónach, opakovane sľubuje okolo 1500 nových parkovacích miest. No len veľmi pomaly z nej idú konkrétnosti.
„Spoločnosť EEI stavebne vybuduje približne 1 500 nových parkovacích miest pre rezidentov. Väčšinu už vie lokalizovať. V mestských častiach Košice – Juh a Košice – Staré Mesto pribudne v krátkom čase 1 036 parkovacích miest. Umiestnenie približne 400 miest určí v najbližších týždňoch,“ píše sa v správe, ktorú nám z firmy poskytli. Na konkrétne ulice a presné lokality, kde majú nové parkovacie miesta vzniknúť, sme sa už firmy EEI niekoľkokrát pýtali. Ak deklarujú, že väčšinu už vedia lokalizovať, nemal by byť problém ich uviesť. Na našu opätovnú otázku sme sa však konkrétnej odpovede stále nedočkali. Len prísľubu, že nám postoj firmy v tejto otázke vysvetlia dnes. Má to súvisieť so stavebnými povoleniami, konaniami a ohláškami.
Zlepšenie vraj pocítia hneď
„Práce na výstavbe spomínaných parkovacích miest sa rozbehnú v najbližšom čase. Očakávame predaj približne 4 500 rezidentských parkovacích kariet, ale môže ich byť menej aj viac,“ povedal výkonný riaditeľ EEI Ján Tomanovič. Dodal, že zlepšenie pocítia rezidenti hneď po spustení systému, odkedy budú zóny označené dopravným značením, ktoré upozorní na zákaz parkovania pre nerezidentov. „Následne v najbližších dňoch a týždňoch budú postupne pribúdať ďalšie dopravné značenia, budú vymaľované čiary a postupne budú pribúdať aj nové miesta. Cieľom je, aby každý rezident mohol kultúrne a normálne zaparkovať v zóne, kde býva“, tvrdí Ján Tomanovič.
Rozmiestnenie nových parkovacích miest v rezidentských zónach 1 – 10
Zóna 1 / Mestská časť JUH / 85
Zóna 2 / Mestská časť JUH / 43
Zóna 3 / Mestská časť JUH / 81
Zóna 4 / Mestská časť JUH / 134
Zóna 5 / Mestská časť JUH / 67
Zóna 6 / Staré Mesto / 116
Zóna 7 / Staré Mesto / 196
Zóna 8 / Staré Mesto / 46
Zóna 9 / Staré Mesto / 184
Zóna 10 / Staré Mesto / 84
SPOLU 1 036
Vyzbierali vyše 10-tisíc podpisov
Na dnešnom, ako to nazvali organizátori, ostrom proteste pred magistrátom budú môcť odovzdať podpísané hárky tí, ktorí sa postavili za petíciu za zmenu koncepcie parkovania v Košiciach. V nej vyzývajú primátora Richarda Rašiho, aby zabezpečil zriadenie mestského podniku na správu parkovania a zmenu prijatého VZN číslo 157 v prospech obyvateľov mesta. Na zasadaní mestského zastupiteľstva 13. júna, keď poslanci schválili prenájom parkovacích miest pre firmu EEI, argumentoval primátor, že má štyritisíc podpisov na petíciách, v nich ľudia, hlavne z centra, tvrdia, že nemajú kde parkovať. „Za dva týždne sa len na internete podpísalo pod našu petíciu takmer štyri a pol tisíca ľudí. Ďalšie tisíce vyzbierali aktivisti. Zatiaľ ich nemáme skontrolované, ale už teraz môžem uviesť, že ich je okolo 10 a pol tisícky. A ďalšie hárky s podpismi nám ešte doručia,“ povedal nám Ladislav Lörinc z petičného výboru.
Foto: Veronika Janušková
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
