--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Hnutie Republika predložilo návrh na odsúdenie vraždy v Michalovciach

Hnutie Republika predložilo prostredníctvom svojho poslanca Ondreja Ďuricu návrh na uznesenie Národnej rady SR, ktorým chce odsúdiť brutálnu vraždu Eriky v Michalovciach. V uznesení chce zároveň požiadať bezpečnostné zložky „o silnejší boj proti kriminalite asociálov na uliciach“.

Hnutie Republika predložilo návrh na odsúdenie vraždy v Michalovciach

META/Milan Uhrík • Republika

L Z
4. 1. 2023
0

Pri jeho písaní hnutie vychádzalo z uznesenia o vražde v Teplárni v Bratislave, kde mladý páchateľ zastrelil dvoch ľudí z komunity LGBTI+, ktoré parlament schválil. „Dúfame, že ak politici dokázali odsúdiť vraždu homosexuálov, tak nepochybne odsúdia aj túto brutálnu vraždu normálnej slušnej ženy,“ uviedla strana Republika vo svojom stanovisku. Zároveň zdôraznila, že okrem tvrdého exemplárneho trestu pre páchateľa žiada aj to, aby sa minister vnútra, polícia a vláda sústredili na ochranu ľudí „a nie imigrantov a osadníkov“.

Vraha, ktorý v prvý deň roka 2023 v Michaloviec dobodal 46-ročnú ženu, dnes vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Zadržaný muž má 18 rokov a svoju obeť predtým nepoznal, jeho motívom boli peniaze. Žena si 1. januára o 6:30 vyberala peniaze z bankomatu, vrah ju usmrtil niekoľkými bodnými ranami.

Zdroj: (SITA, mt, ma)

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články