Hviezdy za katedrou
Taký učiteľský zbor, aký sa zišiel v piatok na ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici, nielen v Košiciach, ale ani inde určite ešte nemali. Za katedrou v niekoľkých triedach sa objavili známe tváre slovenského showbiznisu.. Koho by si želali speváci Peter Cmorík, ktorý hudbu pred rokmi aj učil, si zohnal gitaru a žiakom zaspieval
Taký učiteľský zbor, aký sa zišiel v piatok na ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici, nielen v Košiciach, ale ani inde určite ešte nemali. Za katedrou v niekoľkých triedach sa objavili známe tváre slovenského showbiznisu..
Koho by si želali speváci
Peter Cmorík, ktorý hudbu pred rokmi aj učil, si zohnal gitaru a žiakom zaspieval viaceré svoje hity. On by zasa prijal, keby prišiel na jeho hodinu Pavol Hammel.
Andy Ďurica zasa porozprával deťom, ako vznikajú pesničky a z mobilu im pustil záznamy skladieb od prvých demo nahrávok až po konečný výsledok, ktorý počujú v rádiách. „Pre mňa by bolo poriadnym prekvapením a radosťou, keby prišiel odučiť hudobnú výchovu Miro Žbirka. S ním je vždy zábava,“ povedal nám Andy po odučenej hodine.
Operný spevák Jaroslav Dvorský vyzval žiakov, aby mu zaspievali. Zazneli ľudové i moderné pesničky. „Pri niektorých som bol prekvapený, ako dokázali napríklad unisono spievať s tým, že rovnako dodržiavali rytmus aj pauzy, keď znie len hudba,“ komentoval skúsený interpret vážnej hudby. Aj on napokon deťom zanôtil operetné a ľudové melódie. Sám by si ako učiteľa hudobnej vedel predstaviť operného speváka Štefana Kocáka.
Vynikajúca atmosféra zavládla v triedach, kde hodinu odučili Lukáš Adamec a Dominika Mirgová.

Foto: Iveta Vaculová
Ľubomír Ferko
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
