--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Interaktívne zastupiteľstvo poslanci nepripustili

Dnes rokujú na svojom treťom riadnom zasadnutí poslanci košickej mestskej časti Staré Mesto.  Malo to byť vôbec prvé vopred ohlasované interaktívne rokovanie. Podľa informácií vedenia mestskej časti mali mať prvýkrát na Slovensku občania, ktorí nemôžu osobne prísť, možnosť nielen sledovať prácu svojich poslancov online, ale aj posielať im otázky alebo návrhy či hlasovať v anketách

Redakcia KOŠICE:DNES
11. 3. 2015
0

Dnes rokujú na svojom treťom riadnom zasadnutí poslanci košickej mestskej časti Staré Mesto.

 Malo to byť vôbec prvé vopred ohlasované interaktívne rokovanie. Podľa informácií vedenia mestskej časti mali mať prvýkrát na Slovensku občania, ktorí nemôžu osobne prísť, možnosť nielen sledovať prácu svojich poslancov online, ale aj posielať im otázky alebo návrhy či hlasovať v anketách priamo v reálnom čase.

„Chceme prilákať ľudí k tomu, aby sa viac zaujímali o problémy v ich mestskej časti,“ tvrdil zástupca starostu Rastislav Trnka.

Zasadnutie naplánovali na nie práve ideálny čas pre interaktívnosť – na desiatu dopoludnia, keď sú možní diváci online prenosu väčšinou v práci.

„Naším prvoradým záujmom v tomto prípade je, aby poslanci vnikli do problematiky krytej plavárne, ktorá je cennou časťou majetku mestskej časti. Preto je zasadnutie tam a je naplánovaná aj prehliadka technológie. Interaktívnosť je len v začiatkoch, musí tomu byť ešte prispôsobený aj rokovací poriadok. Veríme, že sa rozbehne naplno a splní naše očakávania,“ zdôvodnil termín a miesto zastupiteľstva starosta Ľubomír Grega.

Všetko dopadlo inak. Poslanci nedovolili, aby ich občania mohli sledovať a vyrušovať pri rokovaní. Procedurálny návrh, aby rokovanie nebolo interaktívne, schválili tesnou väčšinou siedmich hlasov.

Foto: Ivan Fleischer

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články