Kauza bratov Paškovcov je späť na prokuratúre
Kauza bratov Paškovcov je opäť na programe dňa košickej prokuratúry. Policajný vyšetrovateľ už doplnil všetky náležitosti, pre ktoré súd vec vrátil na došetrenie. Spis trestnej veci, v ktorej figurujú traja synovci bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, je po vrátení na doplnenie vyšetrovania opäť na Okresnej prokuratúre Košice I. „Spis týkajúci sa bitky na
Kauza bratov Paškovcov je opäť na programe dňa košickej prokuratúry. Policajný vyšetrovateľ už doplnil všetky náležitosti, pre ktoré súd vec vrátil na došetrenie.
Spis trestnej veci, v ktorej figurujú traja synovci bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, je po vrátení na doplnenie vyšetrovania opäť na Okresnej prokuratúre Košice I. „Spis týkajúci sa bitky na Hlavnej ulici bol doručený v piatok 14. júla. Prokurátor ho teraz opätovne preštuduje a v najbližších dňoch rozhodne, či podá opätovne obžalobu,“ povedal nám hovorca košických prokuratúr Milan Filičko.

Porušené právo na obhajobu
V tejto kauze už bola vlani v novembri na súd podaná obžaloba. Prokurátor žaloval Martina, Maroša a Branislava Paškovcov pre trestný čin výtržníctva. Dvoch posledne menovaných aj pre trestný čin ublíženia na zdraví. Súd však obžalobu neprijal, pretože počas vyšetrovania bolo podľa jeho názoru porušené právo na obhajobu. Vyšetrovateľ totiž písomne neinformoval obvinených o zmene kvalifikácie skutku. Prokurátor podal proti uzneseniu sťažnosť, ale v januári ju Krajský súd zamietol a vec vrátil na došetrenie.
[ad][/ad]


Prišli o lukratívne fleky
Traja bratia Paškovci sa v novembri 2015 v noci pobili pred pizzeriou na Hlavnej ulici so štvoricou Košičanov, medzi ktorými boli aj dve ženy. Incident mal vyprovokovať Branislav tým, že obťažoval mladú Košičanku. Celú bitku zachytila bezpečnostná kamera a záznam je súčasťou dôkazného materiálu.
Po medializácii prípadu prišiel Martin Paška o miesto technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice, Branislav o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura a Maroša pre hrubé porušenie služobnej prísahy vyzliekol z uniformy dopravného policajta minister vnútra.Podľa našich informácií je pravdepodobné, že po preštudovaní spisu prokurátorom bude podaná rovnaká obžaloba s rovnakou právnou kvalifikáciou ako v novembri minulého roka.
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
