Klimatizáciu v autobusoch musia používať
Na stav dopravy v meste sú Košičania citliví. Nielen na rozkopané cesty, ale aj na cestovanie v autobusoch. V blížiacom sa letnom období v nich býva neznesiteľne horúco. Niekedy aj v tých, ktoré majú klimatizáciu. “Cestoval som autobusom linky č. 19. Vonku bolo krásne počasie a v autobuse neznesiteľné teplo. Napriek tomu, že patrí medzi
Na stav dopravy v meste sú Košičania citliví. Nielen na rozkopané cesty, ale aj na cestovanie v autobusoch. V blížiacom sa letnom období v nich býva neznesiteľne horúco. Niekedy aj v tých, ktoré majú klimatizáciu.
“Cestoval som autobusom linky č. 19. Vonku bolo krásne počasie a v autobuse neznesiteľné teplo. Napriek tomu, že patrí medzi tie novšie vybavené klimatizáciou. Tá bola, samozrejme, vypnutá a cestujúci sa potili jedna radosť. Horúce dni sú aj teraz a určite ich bude v lete viac. Bolo by vhodné pozrieť sa na využívanie klimatizácie v autobusoch MHD. Aby to nevyznelo tak, že Dopravný podnik mesta Košice sa chváli, že sa zakúpili autobusy vybavené klimatizáciou kvôli komfortu cestujúcich a táto je v horúcich dňoch vypnutá. Nech už je to na príkaz vedenia podniku pre šetrenie pohonných hmôt alebo vďaka svojvôli vodiča,” napísal nám jeden z našich čitateľov.
S otázkami, v akom režime používajú vodiči klimatizáciu a kto to kontroluje, sme sa obrátili na dopravcov. V DPMK na to majú pravidlá. “Pri vonkajšej teplote nad 25 stupňov je vodič povinný zapínať klimatizáciu. Teplotu sleduje dispečing a dáva vodičom pokyny, ktoré sú povinní dodržiavať,” tvrdí hovorkyňa dopravcov Michaela Karaffová. Ako dodala, podnik dodržiavanie týchto pravidiel v autobusoch nepravidelne kontroluje. Ako však Košičania na vlastnej koži neraz zistili, nie vždy je klimatizácia účinná.
Foto: Veronika Janušková
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
