Labaš sa na rokovaní nedozvedel, čo vlastne radní prijali
Na včerajšom stretnutí sa primátor Raši s aktivistami dohodol, že na dnešnom rokovaní Mestskej rady pri bode, ktorý sa bude týkať návrhu poslanca Ota Žarnaya na zúženie predmeu nájmu pre EEI, bude prítomný aj ich zástupca Karol Labaš. To sa aj stalo, aktivistu na rokovanie o spomínanom bode radní naozaj prizvali. „Nakoniec som sa v
Na včerajšom stretnutí sa primátor Raši s aktivistami dohodol, že na dnešnom rokovaní Mestskej rady pri bode, ktorý sa bude týkať návrhu poslanca Ota Žarnaya na zúženie predmeu nájmu pre EEI, bude prítomný aj ich zástupca Karol Labaš.
To sa aj stalo, aktivistu na rokovanie o spomínanom bode radní naozaj prizvali. „Nakoniec som sa v skutočnosti nedozvedel, čo vlastne jednohlasne prijali. Celý text ich uznesenia nikto neprečítal, takže neviem, či to len zobrali na vedomie, alebo sa nášmu návrhu budú venovať v zmysle jeho prípravy na zastupiteľstvo. Prihlásil som sa o slovo, ale primátor mi vysvetlil, že som tam bol prizvaný len ako pozorovateľ a nemôže mi byť udelené slovo. Hneď potom ma vyzvali, aby som rokovaciu miestnosť opustil,“ opísal nám priebeh rokovania Karol Labaš.
Podľa vlastných slov nemal K. Labaš z účasti na rokovaní Mestskej rady najlepšie pocity. „Na jednej strane sľúbil primátor na včerajšom stretnutí, že podporí prerokovanie nášho návrhu na Mestskej rade a na druhej strane ani presne neprečítali, čo vlastne prijímajú. Všetci prítomní radní, teda okrem pána Hlinku, ktorý chýbal, hlasovali za,“ dodal aktivista.
O text uznesenia sme požiadali komunikačný odbor magistrátu. Do uzávierky sme ho však nedostali. Presne o to isté požiadal mailom primátora K. Labaš. On sa odozvy dočkal. „Text mi síce neposlali, ale odpovedal mi asistent primátora pán Marko s tým, že mi ho pošlú zajtra, keď bude uznesenie vyhotovené,“ povedal nám aktivista.
Foto: veja
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
