Ministerstvo hospodárstva plánuje v septembri predložiť návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia
Ministerstvo hospodárstva SR plánuje v septembri predložiť do pripomienkového konania legislatívne návrhy, ktoré majú prispieť k zlepšovaniu podnikateľského prostredia. Ako uvádza rezort v predbežnej informácii k príprave návrhov, pôjde o opatrenia na odstránenie nadbytočnej administratívnej či finančnej záťaže. „Návrh zákona obsahuje opatrenia zväčša administratívnej povahy, dotýkajúce sa podnikateľov všetkých veľkostných kategórií, ktoré vyplývajú z požiadaviek

ilustračné/freepik.com
Ministerstvo hospodárstva SR plánuje v septembri predložiť do pripomienkového konania legislatívne návrhy, ktoré majú prispieť k zlepšovaniu podnikateľského prostredia. Ako uvádza rezort v predbežnej informácii k príprave návrhov, pôjde o opatrenia na odstránenie nadbytočnej administratívnej či finančnej záťaže.
„Návrh zákona obsahuje opatrenia zväčša administratívnej povahy, dotýkajúce sa podnikateľov všetkých veľkostných kategórií, ktoré vyplývajú z požiadaviek aplikačnej praxe,“ informovalo ministerstvo hospodárstva. Väčšinu podnetov, ktoré boli základom pre návrh, predložil samotní podnikatelia a následne ich posudzoval rezort hospodárstva.
Ministerstvo hospodárstva v predbežnej informácii upozorňuje na zhoršovanie postavenia Slovenska v medzinárodných rebríčkoch podnikania. Slovenské podnikateľské prostredie preto podľa rezortu potrebuje výraznú reformu a následné neustále zlepšovanie. „Z uvedeného dôvodu Ministerstvo hospodárstva SR prijíma podnety od podnikateľov, posudzuje ich a v pravidelných intervaloch sa ich snaží implementovať do praxe,“ dodal rezort pod vedením Richarda Sulíka (SaS).
Zdroj: (SITA, qq;su)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
