Na frekventovanej križovatke automat na lístky nebude
Nové automaty na cestovné lístky na niektorých električkových zastávkach vzbudili pozornosť Košičanov. U niektorých aj pocit nespokojnosti, že nie sú tam, kde by ich chceli mať. „Bude automat na lístky aj na križovatke VSS? Je to dopravný uzol a nástupné miesto takmer polovice ľudí dochádzajúcich zo smeru Valaliky a Šebastovce. Keďže už tam nie je
Nové automaty na cestovné lístky na niektorých električkových zastávkach vzbudili pozornosť Košičanov. U niektorých aj pocit nespokojnosti, že nie sú tam, kde by ich chceli mať.
„Bude automat na lístky aj na križovatke VSS? Je to dopravný uzol a nástupné miesto takmer polovice ľudí dochádzajúcich zo smeru Valaliky a Šebastovce. Keďže už tam nie je ani stánok, často nemajú inú možnosť, ako kúpiť si drahší lístok u vodiča,“ pýta sa náš čitateľ.
Jeho otázku sme položili Dopravnému podniku mesta Košice.
„V súčasnosti prevádzkujeme 25 automatov na cestovné lístky a po skončení prebiehajúcich modernizácií električkových tratí pribudne 14 nových. S ďalším navyšovaním tohto počtu nateraz nerátame,“ tvrdí hovorkyňa dopravcov Michaela Karaffová.
„Na nákup papierových cestovných lístkov môžu cestujúci využiť okrem troch predajných miest DPMK aj služby našich 58 zmluvných partnerov. Okrem toho môžu využívať aj iné formy platby za prepravné služby – časové a elektronické lístky, SMS lístky a predaj cez internet,“ upozorňuje Karaffová.
Foto: Ivan Fleischer
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
