Na sociálnej sieti sa šíri ďalší hoax
Na sociálnej sieti sa šíri hoax o tom, že polícia zablokovala ženu, ktorá sa pýtala na aktuálne cestovateľské opatrenia. V statuse na sociálnej sieti to uviedla polícia na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Informáciu o zablokovaní užívateľky priniesla stránka Nekŕmte nás odpadom. Polícia reaguje, že skutočné okolnosti celého incidentu sú však iné, ako

jl
Na sociálnej sieti sa šíri hoax o tom, že polícia zablokovala ženu, ktorá sa pýtala na aktuálne cestovateľské opatrenia. V statuse na sociálnej sieti to uviedla polícia na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Informáciu o zablokovaní užívateľky priniesla stránka Nekŕmte nás odpadom.
Polícia reaguje, že skutočné okolnosti celého incidentu sú však iné, ako stránka tvrdí. Žene, ktorá sa pýtala na aktuálne platné cestovateľské opatrenia, polícia odpovedala a poslala jej link na stránku, na ktorej sa nachádzajú všetky dôležité informácie v súvislosti s cestovaním. Následne možnosť posielania súkromných správ zablokovala pre všetkých užívateľov.
„Nie je v našich fyzických silách non stop odpovedať na stovky až tisíce súkromných správ, ktoré sa zväčša týkajú najzákladnejších informácií, ktoré sú ľahko dostupné na internete,“ uviedla polícia v statuse. Policajný zbor podotýka, že ako jedna z mála inštitúcií poskytuje verejnosti možnosť komunikácie formou súkromných správ. Ročne odpovedá na správy viac ako 10-tisíc ľuďom. Občanom zároveň pripomína, že majú možnosť využiť aj infolinky, ktoré obsluhujú desiatky operátorov. Rovnako je neustále dostupná možnosť osobnej komunikácie prostredníctvom infozákona.
„Nie je to po prvýkrát, keď stránka Nekŕmte nás odpadom v honbe za senzáciami a lajkmi zverejnila nepotvrdené, či falošné statusy. Keďže nejde v žiadnom prípade o štandardné médium, autor zverejneného statusu pred jeho zverejnením neoslovil Policajný zbor so žiadnou otázkou,“ komentovala polícia. Dodala, že stránka napríklad dodnes šíri dezinformáciu o vtedajšej kampani polície, ktorej cieľom bolo upozorniť na nebezpečnosť slúchadiel u chodcov a zverejnila aj fotku ženy, ktorej smrť nesprávne spojila s infikovaním koronavírusom, čo u ľudí vyvolalo paniku. Tvár ženy pritom neprekryla rastrom.
Zdroj: (SITA/jl)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
