Návrhy mesta, ako riešiť vzťah s parkovacou firmou EEI
Na internetovej stránke mesta Košice sa dnes objavili materiály, ktoré magistrát predloží na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva. Najsledovanejším bodom na ňom bude bezosporu definitívne vyriešenie kauzy EEI. Situácia sa má vyriešiť na rokovaní mestského zastupiteľstva 12. februára tohto roku. Podľa zverejnených materiálov dá o desať dní magistrát poslancom na výber šesť variantov vyriešenia najhorúcejšieho problému
Na internetovej stránke mesta Košice sa dnes objavili materiály, ktoré magistrát predloží na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva. Najsledovanejším bodom na ňom bude bezosporu definitívne vyriešenie kauzy EEI.
Situácia sa má vyriešiť na rokovaní mestského zastupiteľstva 12. februára tohto roku.
Podľa zverejnených materiálov dá o desať dní magistrát poslancom na výber šesť variantov vyriešenia najhorúcejšieho problému v meste.
[ad][/ad]
1. Ponechanie súčasného stavu, pri ktorom sa nechá zmluva uplynúť do roku 2022 – tu nehrozí súdny spor a budú pokračovať doterajšie ročné príjmy z parkovného pre mesto.
2. Dohoda s EEI o ukončení prevádzkovania len rezidentských lokalít – centrálnu mestskú zónu by do roku 2022 prevádzkovala EEI, rezidentské lokality mesto alebo ním zriadený subjekt, riziko súdneho sporu je minimálne.
3. Dohoda s EEI o ukončení prevádzkovania v celej zóne plateného parkovania – kompletnú prevádzku by prevzalo mesto alebo ním poverený subjekt, prípadný súdny spor je dohodou minimalizovaný.
4. Odstúpenie od celej hlavnej nájomnej zmluvy – predčasné ukončenie činnosti EEI podľa niektorých bodov zmluvy, magistrát predpokladá s určitosťou súdny spor s výrazným rizikom finančných strát pre mesto.
[article slug=“cena-rezidentskych-kariet-ma-byt-ove-nizsia“][/article]
5. Podanie žaloby o určenie neplatnosti hlavnej nájomnej zmluvy – žalobu podá mesto, EEI bude až do právoplatného rozhodnutia súdu pokračovať v prevádzkovaní parkovacích miest, v prípade úspechu mesta možno čakať s určitosťou žalobu EEI na náhradu škody.
6. Trvanie na neplatnosti hlavnej nájomnej zmluvy a skončenie prevádzkovania v zóne plateného parkovania – mesto prevezme do správy celú zónu plateného parkovania, prípadne ju dá do správy svojmu podniku, súdny spor sa dá čakať s určitosťou, predpoklad výrazných finančných dopadov na mesto.

Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
