Polícia mala preveriť, komu patrí toto Audi zaparkované na mieste pre invalidov. Čo ešte zisťujú?
O tmavom Audi, ktoré podľa nášho čitateľa pravidelne blokuje na podzemnom parkovisku Auparku miesto pre invalidov, sme už informovali. Podnet preveruje aj polícia. Lustrácia neznámeho vozidla a zistenie jeho vlastníka obyčajne trvá niekoľko minút, pokiaľ sa vozidlo nachádza v databáze. Boli sme toho neraz svedkami pri cestných kontrolách. V tomto prípade je všetko inak, polícia
O tmavom Audi, ktoré podľa nášho čitateľa pravidelne blokuje na podzemnom parkovisku Auparku miesto pre invalidov, sme už informovali. Podnet preveruje aj polícia.
Lustrácia neznámeho vozidla a zistenie jeho vlastníka obyčajne trvá niekoľko minút, pokiaľ sa vozidlo nachádza v databáze. Boli sme toho neraz svedkami pri cestných kontrolách. V tomto prípade je všetko inak, polícia ani po niekoľkých dňoch preverovania nie je schopná poskytnúť svoje závery.
So znakom polície aj invalida
Spomínané Audi má na sebe totiž viaceré znaky vzbudzujúce dojem, že ide o policajné auto. Na prednom skle je znak pohotovostnej motorizovanej jednotky, za sklom zasa znak kriminálnej polície. Na prvý pohľad vyzerali vierohodne, v opačnom prípade by majiteľ auta robil niečo, čo je v rozpore so zákonom.
Košičanom pije krv najmä skutočnosť, že okrem policajných znakov býva za sklom tabuľka s označením, že ide o auto, ktorým sa vozí telesne postihnutá osoba.
Je majiteľom policajt?
Podnet sme posunuli polícii ešte minulý týždeň. Podľa prvej reakcie Audi nie je služobným autom žiadneho z útvarov v pôsobnosti košického krajského riaditeľstva. Prípadom sa teraz zaoberá dopravný inšpektorát. V databázach, ku ktorým má polícia prístup, zisťuje majiteľa vozidla aj to, či tabuľku s označením telesne postihnutej osoby nezneužíva.
Podľa našich informácií by majiteľom auta mal byť policajt z pohotovostnej motorizovanej jednotky bývajúci v dedine neďaleko Košíc. Chceli sme túto informáciu opätovne overiť otázkou pre políciu. Odpoveď od hovorkyne Jany Mésarovej bola stručná: “Objasňovanie prijatého podnetu zatiaľ nebolo ukončené. Po ukončení preverovania je možné informácie poskytnúť.”
(FER)
Foto: Archív
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
