Premiér dorazil na Ukrajinu s konkrétnym plánom pomoci
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa už nachádza na Ukrajine. Do hlavného mesta Kyjev cestuje vlakom spolu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom európskej diplomacie Josepom Borellom. Na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a premiérom Denysom Šmyhalom nesie Heger konkrétne návrhy pomoci pre Ukrajinu. Informoval o tom vo svojom profile na

ilustračné/SITA/Branislav Bibel
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa už nachádza na Ukrajine. Do hlavného mesta Kyjev cestuje vlakom spolu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom európskej diplomacie Josepom Borellom. Na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a premiérom Denysom Šmyhalom nesie Heger konkrétne návrhy pomoci pre Ukrajinu. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.
Hegerov návrh pozostáva napríklad z toho, že chce pre Ukrajinu získať s pomocou Európskej únie (EÚ) európsku perspektívu za pomoci reformného tímu. „Ďalej ponúknuť možnosť prepravy obilnín do sveta, keďže Ukrajina je jedným z najväčších exportérov a prístavy jej zablokovalo Rusko,“ vysvetlil premiér. Heger chce tiež zvýšiť využívanie slovenského hubu humanitárnej pomoci.
Zdroj: (SITA, jme;DSe)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
