Prioritou Slovenska by mal byť čas detí v škole, tvrdí Gröhling
Prioritou Slovenska by malo byť zaoberať sa časom detí, ktorý trávia v škole na vyučovaní. Každý rodič totiž vidí, v akých podmienkach, priestoroch a s akým vybavením sa deti v škole učia. To by mali mať podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) na očiach aj poslanci Národnej rady SR (NR SR), ktorí dnes budú rozhodovať

SITA/Ľudovít Vaniher
Prioritou Slovenska by malo byť zaoberať sa časom detí, ktorý trávia v škole na vyučovaní. Každý rodič totiž vidí, v akých podmienkach, priestoroch a s akým vybavením sa deti v škole učia. To by mali mať podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) na očiach aj poslanci Národnej rady SR (NR SR), ktorí dnes budú rozhodovať o balíčku ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) na krúžky pre deti.
„Pripomeniem ešte tú najdôležitejšiu vec, ktorú sľubovala každá jedna strana pred voľbami: Tou bolo mať motivovaných a ohodnotených ľudí, ktorí pracujú v školstve, učiteľov, asistentov, odborných zamestnancov, školníkov, kuchárky – všetkých ľudí, ktorí vychovávajú naše deti, obetujú pre ne svoj čas a dávajú im cenné vzdelanie,“ povedal minister školstva.
Gröhling doplnil, že schválením Matovičovho balíčka zoberú poslanci mestám a obciam financie. „Po tomto zákone nebudú mať mestá a obce dosť peňazí na to, aby mohli otvoriť v materských školách ďalšie triedy. Nebudú môcť zamestnať ďalšie učiteľky v materských školách či vychovávateľky v školských kluboch detí. Nebudú môcť opraviť školy,“ vyhlásil. Vyzval, aby sa poslanci riadili zdravým rozumom, ktorý káže rozumne a zodpovedne narábať s peniazmi a sústrediť ich do budúcnosti detí, teda do školstva.
Zdroj: (SITA, jme;DSe)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
