--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Rakety zasiahli železničnú stanicu v Kramatorsku. Zahynulo viac ako 30 ľudí (FOTO)

Najmenej 30 ľudí zahynulo a vyše sto utrpelo zranenia pri raketovom útoku na železničnú stanicu v Kramatorsku. V tej chvíli boli na stanici tisíce ľudí, ktorí sa snažili opustiť mesto. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na slová očitého svedka, ktorý bol na stanici len chvíľu pred útokom. „Ide o cielený úder

Rakety zasiahli železničnú stanicu v Kramatorsku. Zahynulo viac ako 30 ľudí (FOTO)

Herve Bar/ AFP

Katrin Kokhas
8. 4. 2022
0

Najmenej 30 ľudí zahynulo a vyše sto utrpelo zranenia pri raketovom útoku na železničnú stanicu v Kramatorsku. V tej chvíli boli na stanici tisíce ľudí, ktorí sa snažili opustiť mesto. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na slová očitého svedka, ktorý bol na stanici len chvíľu pred útokom.

„Ide o cielený úder pre osobnú infraštruktúru železnice a obyvateľov mesta Kramatorsk,“ píše na kanáli Telegram Ukrzaliznytsia. Fotografie a videá zverejnené na železničnom kanáli Telegram ukazujú telá roztrúsené po zemi a kaluže krvi. V súčasnosti je stanica Kramatorsk pre vlaky uzavretá.

>>> Viac foto nájdete v GALÉRII. <<<

Guvernér Doneckej oblasti Pavel Kirilenko na svojom telegramovom kanáli napísal, že útok uskutočnila ruská raketa Iskander. Neskôr spresnil, že išlo o raketu Tochka-U, „ale to nič nemení na podstate, keďže Rusi presne vedeli, kam mieria,“ uviedol Kirilenko.

Volodymyr Zelenskyj potvrdil informáciu o ostreľovaní raketou Tochka-U. „Ruské monštrá neopúšťajú svoje metódy. Keďže nie sú schopné a nemajú odvahu vzdorovať nám na bojisku, cynicky ničia civilné obyvateľstvo,“ napísal prezident Ukrajiny. V médiách sa objavili fotografie pozostatkov rakety, ktorá údajne zasiahla budovu stanice na Kramatorsku. Na rakete je napísané „Pre deti“.

Aj keď Rusko oficiálne odmieta akékoľvek spojenie s týmto útokom, existujú však dohady, že raketa Tochka-U by mohla byť v službách Ruska – už 6. marca výskumníci tímu spravodajskej služby Conflict Intelligence naznačili, že raketa je naďalej v prevádzke ruskej armády, aj napriek tomu, že väčšina rakiet bola nahradená modernejšími „Iskandermi“.

Zdroj: (www.unian.info, KK), SITA (dm;hb)

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články