--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

SaS podporí zdanenie ruskej ropy, ak sa zníži DPH na pohonné hmoty na 8 %

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporí mimoriadne zdanenie ruskej ropy len v prípade, ak bude znížená nejaká iná daň. Liberáli podľa svojho predsedu Richarda Sulíka zotrvávajú na tejto pozícii. Ako zdôraznil, majú zásadný problém, aby boli takto získané zdroje použité na nejaké „výmysly“. „Od začiatku sme hovorili, že ok, daň z ruskej ropy je v

SaS podporí zdanenie ruskej ropy, ak sa zníži DPH na pohonné hmoty na 8 %

archívne, SITA/Branislav Bibel

L Z
10. 8. 2022
0

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporí mimoriadne zdanenie ruskej ropy len v prípade, ak bude znížená nejaká iná daň. Liberáli podľa svojho predsedu Richarda Sulíka zotrvávajú na tejto pozícii. Ako zdôraznil, majú zásadný problém, aby boli takto získané zdroje použité na nejaké „výmysly“.

Od začiatku sme hovorili, že ok, daň z ruskej ropy je v poriadku, súhlasíme, ale chceme vidieť, ako sa tie peniaze použijú,“ skonštatoval. SaS konkrétne navrhla, aby sa znížila DPH na pohonné hmoty z 20 % na 8 %. „O toto sa budeme snažiť aj na septembrovej schôdzi, k rokovaniam zatiaľ nedošlo,“ uzavrel.

Zdroj: (SITA, it;zol)

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články