Šéf NATO predpokladá, že vyjdú najavo ďalšie zverstvá
Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg očakáva, že na Ukrajine sa za ustupujúcimi ruskými jednotkami objavia dôkazy o ďalších zverstvách. „Ešte sme nevideli všetko, čo sa stalo, pretože Rusko stále ovláda veľkú časť týchto oblastí“ v okolí hlavného mesta, skonštatoval Stoltenberg v utorok. „Ale keď a ak sa ich vojská stiahnu a kontrolu

SITA/AP
Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg očakáva, že na Ukrajine sa za ustupujúcimi ruskými jednotkami objavia dôkazy o ďalších zverstvách.
„Ešte sme nevideli všetko, čo sa stalo, pretože Rusko stále ovláda veľkú časť týchto oblastí“ v okolí hlavného mesta, skonštatoval Stoltenberg v utorok. „Ale keď a ak sa ich vojská stiahnu a kontrolu prevezmú ukrajinské jednotky, obávam sa, že uvidia ďalšie masové hroby, ďalšie zverstvá a ďalšie príklady vojnových zločinov,“ vyjadril sa.
Šéf NATO zároveň odmietol ruské tvrdenia, že hrozivé obrázky, ktoré sa dostali na verejnosť, boli nafingované. „Tieto zverstvá sa udiali počas obdobia, keď malo tieto oblasti pod kontrolou Rusko. Takže sú zodpovední. A okrem toho máme informácie z mnohých rôznych zdrojov,“ dodal.
Zdroj: (SITA, dm;ns)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
