Upravilo sa 2,5 km účelovej lesnej cesty
Mestské lesy Košice dnes (22. 11.) informovali o tom, že prvá etapa rekonštrukcie lesnej cesty Furča – Hrašovík bola ukončená. Obnovovala sa cesta dlhá 2,5km.

FB Mestské lesy Košice a.s.
„Stavebné práce pri rekonštrukcii lesnej cesty Furča -Hrašovík spočívali hlavne v celoplošnej obnove poškodeného krytu vozovky na dĺžke cca 2,5 km. Použil sa pri tom penetračný makadam. Zároveň s rekonštrukciou krytu vozovky boli opravené, resp. vymenené nefunkčné odvodňovacie zariadenia cesty ( priepusty, priekopy) a krajnice,“ uviedli Mestské lesy v statuse na Facebooku.
Cesta v košickom lesoparku už potrebovala obnovu. Slúži okrem iného aj lesohospodárskej prevádzke. Rovnako je však určená aj pre cyklistov, ktorým táto obnova spríjemní jazdu. Zlepšiť by sa tak mali aj podmienky pre celkové rekreačné využitie.
Mestské lesy v závere statusu nezabudli odovzdať poďakovanie. Okrem vďaky za pochopenie obmedzení taktiež spomenuli aj trpezlivosť pri všetkých obmedzeniach, medzi ktoré patrí výkon stavebných prác. „Želáme pohodové chvíle v košickom lesoparku,“ dodali na záver.
(VT)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
