V košickej MHD pribudnú ekologické vozidlá
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka včera oznámilo výsledky eurofondovej výzvy na modernizáciu vozidlového parku verejnej dopravy. Tento rezort je totiž riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP), ktorý výzvu v júni tohto roku vyhlásil. Podľa informácií TASR sa nové ekologické vozidlá dostanú aj do Košíc. „Okrem 18 elektrobusov v Bratislave pribudne deväť nízkoemisných dieselových
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka včera oznámilo výsledky eurofondovej výzvy na modernizáciu vozidlového parku verejnej dopravy. Tento rezort je totiž riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP), ktorý výzvu v júni tohto roku vyhlásil.
Podľa informácií TASR sa nové ekologické vozidlá dostanú aj do Košíc. „Okrem 18 elektrobusov v Bratislave pribudne deväť nízkoemisných dieselových a deväť elektrických vozidiel v Košiciach a ďalších 22 vozidiel v Žiline, z toho 16 na hybridný pohon, dve na elektrický a 14 nízkoemisných dieselových,“ povedal generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja spomínaného ministerstva Marek Mitošinka.
[ad][/ad]
Celkovo je pre celé Slovensko z operačného programu vyčlenených 21,2 miliónov eur. Košiciam sa ujde 5,8 milióna, celková suma na obstaranie ekologických autobusov má dosiahnuť 6,8 milióna eur.
Presnejšie informácie doplní košický dopravný podnik v najbližších dňoch.
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
