V noci na utorok zhorel bavorák, škoda 50-tisíc eur
AKTUALIZOVANÉ Ohnivú službu zažili košickí hasiči v noci z pondelka na utorok. O prácu sa im postaral zatiaľ neznámy podpaľač. Krátko pred treťou dostali hasiči oznámenie, že na ulici Park Angelinum horí auto. Po príchode na miesto zistili, že požiar je už v pokročilom štádiu. „Horelo osobné auto značky BMW, asi dvojročné. Veľa sa z
AKTUALIZOVANÉ
Ohnivú službu zažili košickí hasiči v noci z pondelka na utorok. O prácu sa im postaral zatiaľ neznámy podpaľač.
Krátko pred treťou dostali hasiči oznámenie, že na ulici Park Angelinum horí auto. Po príchode na miesto zistili, že požiar je už v pokročilom štádiu.
„Horelo osobné auto značky BMW, asi dvojročné. Veľa sa z neho už nedalo zachrániť, hoci plamene boli uhasené do niekoľkých minút od príchodu,“ povedal nám okresný riaditeľ košických hasičov Tomáš Bérzetei.

Pri požiari bolo poškodené aj ďalšie auto – malá dodávka značky Dacia Dokker. Plamene ošľahli aj fasádu domu, ktorá bude potrebovať opravu. Celkovú škodu odhadli hasiči na 58-tisíc eur, z toho 50-tisíc nahlásil ako škodu majiteľ BMW.
Ako sme sa dozvedeli, hasičskí zisťovatelia príčin požiarov nemajú najmenšie pochybnosti o tom, že „bavorák“ päťkového radu, ktorého majiteľom je súkromná osoba, ktosi podpálil. Išlo o profesionálnu prácu, pretože našli dve ohniská požiaru – pod prednou aj zadnou časťou auta.
[ad][/ad]
Foto: Veronika Janušková
Video: MD/youtube
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
