V piatok by malo byť otvorených desať humanitárnych koridorov
Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková oznámila, že v piatok by malo byť otvorených desať humanitárnych koridorov v troch oblastiach. Vo východnej Doneckej oblasti by mal byť koridor prístupný z Mariupoľa do Zaporižžia pre ľudí s možnosťou osobnej dopravy. V Zaporižžskej oblasti by sa mali koridory otvoriť z Berďansku, Tokmaku, Melitopoľa a Enerhodaru. V Luhanskej oblasti by

ilustračné/unsplash.com
Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková oznámila, že v piatok by malo byť otvorených desať humanitárnych koridorov v troch oblastiach. Vo východnej Doneckej oblasti by mal byť koridor prístupný z Mariupoľa do Zaporižžia pre ľudí s možnosťou osobnej dopravy. V Zaporižžskej oblasti by sa mali koridory otvoriť z Berďansku, Tokmaku, Melitopoľa a Enerhodaru. V Luhanskej oblasti by koridory mali smerovať z miest Sjevjerodoneck, Lysyčansk, Popasna, Hirske a Rubižne do Bachmutu. Informuje o tom televízia CNN.
Ukrajinskí predstavitelia vyzvali niektorých obyvateľov vo východnom regióne Donbas, aby sa evakuovali, pretože očakávajú veľkú ofenzívu zo strany Ruska. Vojenský gubernátor Luhanskej oblasti v piatok uviedol, že Ukrajina vidí, že prípravy na veľkú bitku v Donbase zo strany ruských síl sa blížia k záveru. „Sú tu neustále pokusy preraziť obrannú líniu v určitých smeroch,“ uviedol Serhij Hajdaj.
(SITA, dm;ns)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
