--.--.----Meniny: Načítavam...--:--:--
FacebookInstagramSpráva

Zničili vtáčie hniezda v hodnote 138-tisíc eur

Poriadne si môže zavariť bezohľadný vandal, ktorý niekedy v čase od minulej soboty až do pondelka zameral svoju agresivitu na hniezda volavky popolavej pri vodnej nádrži Ružín.  „Zatiaľ neznámy páchateľ zničil v lokalite Ružinok v katastri obce Malá Lodina, okres Košice-okolie, spolu 50 hniezd, v ktorých bolo 150 vajec. Škoda, ktorú takto spôsobil, dosahuje 138-tisíc

Redakcia KOŠICE:DNES
25. 3. 2015
0

Poriadne si môže zavariť bezohľadný vandal, ktorý niekedy v čase od minulej soboty až do pondelka zameral svoju agresivitu na hniezda volavky popolavej pri vodnej nádrži Ružín.

 „Zatiaľ neznámy páchateľ zničil v lokalite Ružinok v katastri obce Malá Lodina, okres Košice-okolie, spolu 50 hniezd, v ktorých bolo 150 vajec. Škoda, ktorú takto spôsobil, dosahuje 138-tisíc eur, keďže spoločenská hodnota jedinca vrátane vývojového štádia je 920 eur,“ informoval nás košický policajný hovorca Alexander Szabó.

Po vandalovi, ktorý si zrejme ani neuvedomil, ako draho ho môže zábavka vyjsť, policajti pátrajú. Poverený príslušník už začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Ak ho polícia vypátra a na súde mu vinu dokážu, hrozí mu až dvojročné väzenie.

Foto: TASR

Aký je váš názor?

Sledujte nás na Facebooku

Buďte vždy v obraze! Pridajte sa k našej komunite a dostávajte najnovšie správy z Košíc a okolia priamo do vášho feedu.

Pre čítanie ďalšieho článku
Potiahnite prstom doprava alebo doľava

Súvisiace články

Najnovšie články