Župné školy v pondelok privítajú viac ako 23-tisíc stredoškolákov
Stredné školy, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj (KSK), sú pripravené na otvorenie nového školského roka. Od pondelka 5. septembra zasadne do lavíc viac ako 23-tisíc školákov. Do prvých ročníkov na 63 župných stredných školách nastúpi takmer 5 500 žiakov. Informoval o tom hovorca KSK Michal Hudák. V novom školskom roku budú žiaci naďalej predkladať

unsplash.com
Stredné školy, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj (KSK), sú pripravené na otvorenie nového školského roka. Od pondelka 5. septembra zasadne do lavíc viac ako 23-tisíc školákov. Do prvých ročníkov na 63 župných stredných školách nastúpi takmer 5 500 žiakov. Informoval o tom hovorca KSK Michal Hudák.
V novom školskom roku budú žiaci naďalej predkladať vyhlásenia o bezpríznakovosti. Ak sa v niektorej z tried vyskytne podozrenie na ochorenie COVID-19, riaditeľ školy môže so súhlasom zriaďovateľa mimoriadne prerušiť vyučovanie v jednej alebo viacerých triedach na viac ako päť dní. V takom prípade je škola povinná zabezpečiť pre žiakov dištančné vzdelávanie.
Na Slovensku je z dôvodu pandémie stále vyhlásená mimoriadna situácia. Počas jej trvania zostáva zachované aj predĺženie lehoty na ospravedlnenie neprítomnosti žiaka na vyučovaní. Pre neúčasť na vyučovaní nebude žiak automaticky potrebovať potvrdenie od lekára. Rodič ho môže ospravedlniť až na päť po sebe nasledujúcich vyučovacích dní.
Zdroj: (SITA, ta;mlu)
Najnovšie články

Obnova hradu Slanec pokračuje novým prístupovým schodiskom do veže

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Predpoveď počasia na dnešný deň (16.7.2026)

Spišské trhy prinesú od štvrtka zábavu aj dopravné obmedzenia. Na čo si dať pozor?
Súvisiace články

Internú časť urgentného príjmu UNLP Košice na Rastislavovej dočasne presťahujú

Primátor Polaček predstavil premiérovú električku s klimatizáciou. Spája tradíciu a moderné technológie
