Atmosféra nočnej prehliadky výhercov očarila
Noc múzeí a galérií uplynulú sobotu po piatykrát vytiahla do košických ulíc množstvo záujemcov o históriu. Košickí organizátori si v tomto roku opäť zvolili jednotnú tému – tentoraz povojnové 50. – 70. roky a obdobie „rozkvitajúceho“ socializmu. Mnohí z návštevníkov si ani neuvedomili, že zámerom podujatia bolo pripomenúť si 18. máj ako Medzinárodný deň múzeí.
Noc múzeí a galérií uplynulú sobotu po piatykrát vytiahla do košických ulíc množstvo záujemcov o históriu. Košickí organizátori si v tomto roku opäť zvolili jednotnú tému – tentoraz povojnové 50. – 70. roky a obdobie „rozkvitajúceho“ socializmu.
Mnohí z návštevníkov si ani neuvedomili, že zámerom podujatia bolo pripomenúť si 18. máj ako Medzinárodný deň múzeí. Jeho cieľom je odkrývať múzejné tajomstvá, bežne schovávané pred zrakmi verejnosti. Viacerým preto chýbalo otvorenie tradičných expozícií.
Aj naši čitatelia mali možnosť vyhrať lístky na túto akciu. Stačilo sa zapojiť do facebookovej súťaže. Prvou výherkyňou sa stala Lucia Jachimová a druhým Ladislav Bodinek.
Lucia sa tejto výhre veľmi potešila. „Ani som nepredpokladala, aký to bude výborný večer… S priateľom sme sa vybrali najskôr na letisko a potom sme prešli celé mesto cez galériu, múzeum, Katovu baštu. A kde sa nám najviac páčilo? Asi na letisku. Toto múzeum je netradičné a nikdy som nič podobné nevidela.
Aj môjmu priateľovi sa tam veľmi páčilo. Jediným nedostatkom asi bola kyvadlová doprava, pretože veľmi veľa ľudí sa chcelo dostať či už do múzea, ale aj z múzea, aby stihli aj ostatné expozície.
Za Ladislava Bodineka si výhru prišla prevziať jeho manželka a tá ju potom odovzdala svojej vnučke. „Určite viem, že boli aj v múzeu a v galérii, ale veľmi sa tešili na vláčik. Detská železnica bola v tento deň určite ich prioritou,“ povedala nám do telefónu Júlia Bodineková.
(jv)

Aký je váš názor?
Súvisiace články

Hlasujte za svoju favoritku v súťaži MISS SPIŠA 2025

VYHRAJ: Lístky na koncert kapely VIDIEK v Kulturparku!

SÚŤAŽ: VYHRAJ LÍSTKY NA KONCERT RICHARDA MÜLLERA

Originálny darček na Mikuláša, ktorý dokážete jednoducho vyrobiť aj doma

SIMA v Košiciach: Poznáme výhercov lístkov! + ZĽAVA NA VSTUPNÉ!

SOUPCULTURE – Súťažný recept

SOUPCULTURE – Súťažný recept

SOUPCULTURE – Súťažný recept

SOUPCULTURE – Súťažný recept

SOUPCULTURE – Súťažný recept

Takú hru ešte Košice nezažili!

Po stromček si prišli dve Janky
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
